40-lecie gminy Długołęka

Za nami pierwszy dzień obchodów 40-lecia gminy Długołęka. Uroczystość przebiegła w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia . Było wspólne wieszanie bombek, dzielenie się opłatkiem, a co najważniejsze, wszystko w zgodzie – bez podziałów.
Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w parafii pw. św. Michała Archanioła w Długołęce, której przewodniczył proboszcz ks. Franciszek Łysiak. W homilii opowiadał o rozwoju gminy Długołęka, dziękując pani wójt oraz radzie za zaangażowanie i poświęcanie się dla dobra mieszkańców. Podkreślił również, że wszyscy powinniśmy dążyć do polepszania jakości życia, szukając nowych rozwiązań, zamiast wyszukiwać kolejnych problemów. Kościół ozdabiały poczty sztandarowe gminnych szkół, ochotniczych straży pożarnych oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Podczas komunii świętej wierni mogli oddać się refleksji, słuchając przepięknego wykonania „Ave Maria” Schuberta w wykonaniu zaproszonej skrzypaczki.

Po mszy świętej zaproszeni goście zasiedli przy wigilijnym stole w Zespole Licealno – Gimnazjalnym. O oprawę muzyczną zadbała pani Lucyna Lukasek z zespołem „Szeptem”, który po raz kolejny udowodnił, że jest naszym muzycznym talentem numer jeden. Po krótkim koncercie odbyło się zawieszanie czterdziestu bombek, symbolizujących nasz okrągły jubileusz. Ostatnią zawiesiła wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek, po czym choinkę oświetliły złote lampki. W swoim przemówieniu podkreśliła, że najcenniejszym symbolem dzisiejszej uroczystości jest wigilijny stół, przy którym nie ma miejsca na złośliwości oraz jakiekolwiek podziały polityczne. Na potwierdzenie tych słów, wszyscy goście połamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem lepszego jutra w gminie Długołęka.

A już dzisiaj kolejny dzień trzydniowych obchodów jubileuszu. W budynku urzędu od 10:00 trwać będą konkursy dla gminnych szkół. Finał 40-lecia jutro w Borowej, gdzie wspólnie będziemy mogli posłuchać piosenek Edyty Geppert. Serdecznie zapraszamy.

Dodano: 14 grudnia, 2012