IV Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni

W niedzielę, 16 września, zakończyła się IV Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni. Impreza ta na stałe wpisała się już w kalendarz gminnych wydarzeń.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę o godz. 14 zjazdem pielgrzymów konnych. Trzy godziny później odbyła się modlitwa w kaplicy w Godzieszowej w intencji wszystkich koniarzy, a następnie wspólnota stołu, czyli braterskie spotkanie koniarzy w stajni w Siedlcu. Niedziela była równie uroczysta. O 9 rano utworzony został korowód konny, który odtarł do kościoła w Łozinie, gdzie podczas uroczystej mszy św. o godz. 11 błogosławieństwo otrzymali przybyli goście. – Przyjechali do nas sympatycy z różnych części kraju w liczbie ponad 40. Ugościliśmy 33 konie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej inicjatywy. Słowa uznania należą się księdzu Krzysztofowi Dornię, kapelanowi środowisk jeździeckich na Dolnym Śląsku, który od lat wspiera naszą działalność. Ale nie tylko on. Był z nami sołtys Godzieszowej Henryk Miziniak i oczywiście nasz sympatyk i kibic – wójt gminy Długołęka – Iwona Agnieszka Łebek – podsumował jeden z organizatorów Dariusz Śmichura. Motto tegorocznej pielgrzymki brzmiało: człowiek-koń-przyjaciel. Za rok kolejna edycja. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Dodano: 17 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.