Uwaga przedsiębiorcy – bezpodstawne opłaty za wpis do CEIDG

 W związku z sygnałami jakie docierają w ostatnim czasie do Urzędu Gminy Długołęka od przedsiębiorców z terenu Naszej gminy w sprawie rzekomego obowiązku uregulowania opłaty rejestracyjnej informujemy, na podstawie art. 29. ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004r. wnioski o wpis do CEIDG są wolne od opłat. Wielu przedsiębiorców ostatnimi czasy otrzymało przesyłkę listowną z drukiem wpłaty oraz informacją o konieczności uregulowania opłaty rejestracyjnej w związku z ogłoszeniem wpisu w Krajowym Rejestrze Pracowników i Pracodawców. Informujemy, że w/w rejestr funkcjonuje jako spółka prawa handlowego i tym samym nie jest instytucją administracji publicznej. Pismo informujące o konieczności uregulowania opłaty zawiera najczęściej na dole strony pod drukiem wpłaty informację, że stanowi jedynie ofertę handlową w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego co oznacza, że nie ma prawnego obowiązku do wpłacania żądanych kwot pieniędzy. Poniżej informacja dla osób które już dokonały wpłaty mimo, że nie chciały skorzystać z usług Rejestru i teraz chciałyby odzyskać swoje pieniądze. http://krpip-115.uwaga24.info.pl/.

Dodano: 19 marca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.