Aktualnie przebywasz na archiwalnej stronie gminy Długołęka. Zapraszamy do odwiedzenia nowej witryny na www.gmina.dlugoleka.pl
Polub nas na Facebooku:
Dziś jest

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

• ze strony internetowej (54%, 526 Votes)
  • z Facebooka (25%, 244 Votes)
  • z "Gazety Gminy Długołęka" (10%, 102 Votes)
  • z BIP-u (8%, 82 Votes)
  • z samorządowego informatora SMS (3%, 25 Votes)

Total Voters: 805

Loading ... Loading ...

Kompostujemy i smog likwidujemy – edukacja ekologiczna

Od lipca do października 2017 Gmina Długołęka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury po raz trzeci realizowała projekt z zakresu edukacji ekologicznej. W ramach programu edukacyjnego zrealizowano szereg bardzo ciekawych i rozwojowych zajęć, skierowanych do mieszkańców Gminy Długołęka – w szczególności do dzieci i młodzieży. Warsztaty, spotkania tematyczne i zajęcia wyjazdowe były różnorodną propozycją, w holistyczny sposób prezentującą tematykę ekologiczną. Program został odebrany przez uczestników entuzjastycznie –  dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach, a ciekawy i nieszablonowy sposób prezentacji materiału pobudził wewnętrzną motywację dzieci i młodzieży do poszerzania wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej. Program zajęć obejmował takie zagadnienia, jak m.in. znaczenie lasu, rola żywności, wody i powietrza w życiu człowieka, kompostowanie – dlaczego jest dla nas takie korzystne?, zapobieganie zanieczyszczeniom klimatu, i wiele innych. Ponadto w świetlicach i szkołach odbyły się warsztaty pn. „Stop smog” oraz „Rola pszczół w kształtowaniu bioróżnorodności”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy ekologiczne, w których udział wzięło aż 154 uczestników. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali kończącej projekt, która odbyła się w 25 października w Szczodrem. Zwycięskie fotografie trafiły na puzzle, natomiast najlepszy projekt graficzny jest ozdobą ekologicznych toreb bawełnianych, wyprodukowanych w ramach projektu.

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Galeria zdjęć i filmy zwycięskich występów, jakie miały miejsce w trakcie Gali Piosenki Ekologicznej, dostępne są na www.facebook.com/wdlugolece.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

www.wfosigw.wroclaw.pl

Urząd Gminy Długołęka