21 listopada – Dzień Życzliwości

Nad szkołą w Mirkowie zaobserwowano dziś anomalię pogodową. Było to jedyne miejsce w Polsce, w którym gościło słońce i bardzo gorąca atmosfera. To za sprawą Dnia Życzliwości obchodzonego przez uczniów szkoły i zarazem 19 rocznicy założenia Klubu Niezwykle Uprzejmych Uczniów. Jednym z honorowych członków klubu jest pani wójt Iwona Agnieszka Łebek. Dzieci świętowały ten wyjątkowy dzień w towarzystwie zaproszonych gości m.in. sekretarza gminy Długołęka oraz przewodniczącego rady gminy. Pan Mirosław Duda został zresztą wytypowany na kandydata do KNUU. Aby wkupić się w łaski panujących króla i królowej życzliwości, przewodniczący wraz z grupą pozostałych śmiałków musiał wypełnić test życzliwości, zaśpiewać radosną piosenkę i zjeść całe ciastko szczęścia. Wszyscy adepci byli świetnie przygotowani i zaliczyli testy pomyślnie. W Mirkowie odbyła się z tej okazji także I edycja Festiwalu Piosenki Życzliwej, w której wzięły udział drużyny z poszczególnych klas szkoły podstawowej i przedszkola. Wszystkie zespoły były rewelacyjne, dlatego jury miało nie lada orzech do zgryzienia. My uważamy, że wszystkie dzieci były równie fantastyczne! Miło nam było gościć w ten dzień w Mirkowie i czerpać garściami z pokładów życzliwości i radości, które się tam znajdują.

Dodano: 21 listopada, 2012