Atrakcje Dolnego Śląska na telebimach

 
Gmina Wałbrzych zakończyła realizację projektu „TELEBIMY – nowoczesne e-usługi w dziedzinie turystyki i kultury w dolnośląskich gminach” dofinansowywanego ze środków Unii Europejskiej. 

Od października w gminach: Wałbrzych, Długołęka, Wrocław i Kobierzyce działa 5 telebimów, na których prezentowane są walory turystyczno – kulturowe partnerów. W najbliższym czasie planowana jest produkcja kolejnych spotów, odnoszących się do aktualnych wydarzeń i imprez planowanych w poszczególnych gminach. Za przygotowywanie, emisję materiałów promocyjnych i monitorowanie pracy ekranów odpowiedzialny jest wyłoniony operator telebimów.

Celem projektu jest promocja i wsparcie rozwoju regionalnych produktów turystycznych poprzez wykorzystanie nowych narzędzi promocyjnych opartych o zintegrowany system telebimów zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego. Samorządy dzięki wykorzystaniu telebimów, będą mogły zaprezentować atrakcje turystyczne i kulturalne gmin, skutecznie docierając z informacją do dużej ilości potencjalnych klientów. Spoty zachęcą do odwiedzenia regionu, zapoznania się z jego historią oraz uczestnictwa w wydarzeniach i imprezach organizowanych przez partnerów. Inicjatywa realizowana jest w formie partnerstwa pomiędzy województwem dolnośląskim i gminami: Wałbrzych (lider projektu), Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Boguszów-Gorce, Kamienna Góra, Kobierzyce, Walim, Radków, Nowa Ruda i Długołęka. 

Projekt „TELEBIMY – nowoczesne e-usługi w dziedzinie turystyki i kultury w dolnośląskich gminach” był realizowany przez gminę Wałbrzych ze środków dotacji Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, Priorytet 6 „Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura)”, działanie 6.5 „Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową”.

Nr umowy o dofinansowanie projektu: UDA-RPDS.06.05.00-02-020/12-00
Wartość projektu: 1 219 637,00 PLN
Wartość dofinansowania: 853 745,90 PLN

baner-RPO-WD-(4).png

Dodano: 19 listopada, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.