Bale seniora rozpoczęte!

Nawet największe mrozy nie byłyby w stanie powstrzymać naszych mieszkańców przed szampańską zabawą podczas tegorocznych balów seniora. Wczoraj w Wilczycach i Długołęce równolegle odbyły się pierwsze z nich, a sale pękały w szwach.

Bale seniorów na dobre zagościły w kalendarzu gminnych imprez. Pierwsze z nich zorganizowane zostały siedem lat temu z inicjatywy pani wójt – Iwony Agnieszki Łebek, a frekwencja z roku na rok jest coraz większa, co tylko potwierdza, że pomysł przypadł do gustu najstarszym mieszkańcom. Nie ma się czemu dziwić, bal to doskonała okazja na spotkanie się z bliskimi przy wspólnym, biesiadnym stole oraz do zabawy tanecznej. 

Wilczyce

Po zeszłorocznej niskiej frekwencji na balu w Wilczycach, wszyscy się zastanawiali jak będzie tym razem. Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, co do zasadności organizowania tam zabaw, przekraczając próg sali gimnastycznej, zostały one bezpowrotnie rozwiane. Suto zastawione stoły, piękne dekoracje, zwarty i gotowy zespół The Black oraz… blisko 50. seniorów! 

Tegoroczny bal otworzył występ artystyczny szkolnej młodzieży, przygotowany przez panie polonistki: Hannę Banaszczyk oraz Elżbietę Konopnicką. Po raz kolejny utwierdzono nas w przekonaniu, że jesteśmy kopalnią talentów wokalnych oraz aktorskich. Aria operowa w wykonaniu Olgi Tumiłowskiej – Pilinko, na co dzień uczącej języka niemieckiego, wprawiła w zachwyt wszystkich zgromadzonych gości, z kolei świetne kreacje Papkina i Cześnika udowodniły, że „Zemsta” Fredry to komedia ponadczasowa, która zawsze śmieszy tak samo. 

Po występach młodzieży przyszedł czas na zabawę taneczną. Do tańca przygrywał zespół The Black, znany wszystkim z ubiegłorocznych dni gminy oraz dożynek wiejskich. Na pierwsze pary nie trzeba było długo czekać, w ciągu kilku minut na parkiecie nie było już wolnego miejsca. Tradycyjnie uczestnicy balu pojechali pociągiem do Warszawy, zatańczyli grecką zorbę oraz śpiewali przy stole. Mężczyźni, którzy stanowili zdecydowaną mniejszość zadbali o to, by pani wójt nie siedziała za długo przy stole. Co chwilę była proszona do tańca, a uśmiech na jej twarzy świadczył, że bawiła się bardzo dobrze. – Bliskie spotkania z mieszkańcami to najpiękniejsze chwile w mojej pracy – niejednokrotnie podkreślała przy gminnych uroczystościach. 

Podczas balu zorganizowana została loteria fantowa, która powoli wpisuje się w tradycję corocznych spotkań. Osoby wylosowane z danego rocznika otrzymały gminne upominki. Paczki trafiły również do osób, które najdłużej bawiły się na parkiecie. 
Uroczystość w Wilczycach była piękna, ale niestety miała jeden mankament… czas płynął zdecydowanie za szybko!

Słowa największego uznania dla organizatorów, a przede wszystkim dla pani dyrektor Iwony Gradzik, która udowodniła, że Wilczyce są obowiązkowym punktem balów seniora.

Długołęka

Organizatorzy balu w Długołęce mieli twardy orzech do zgryzienia. Zeszłoroczna zabawa podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i naprawdę ciężko było ją przeskoczyć. Ale kiedy organizatorem balu są Grażyna Pilarska oraz Grzegorz Sudnik nie ma rzeczy niemożliwych. 

Wieczór rozpoczął się od przedstawienia „Przed sklepem jubilera”, opartego na utworze Karola Wojtyły. Historia podzielona została na trzy akty, z których każdy opowiada o miłości i małżeństwie w różnym kontekście. Reżyserem przedstawienia była pani Anna Chrzanowska, natomiast aktorami szkolna młodzież, nagrodzona uzasadnionymi, gromkimi brawami. 

W balu towarzyszyła seniorom zastępca wójta Ewelina Kolinko, która przywitała wszystkich przybyłych gości oraz przekazała pamiątkowe medale od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wieloletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnione zostały dwie pary, państwo: Anna i Jan Dąbrowscy oraz Janina i Zdzisław Nowakowscy. Korzystając z okazji, pani wicewójt złożyła również życzenia z okazji zbliżającego się dnia babci i dziadka. Wtedy zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki w wykonaniu zespołu Dexter, a na parkiecie od razu pojawiły się pierwsze pary. Tancerze mieli tyle energii, że nie schodzili z niego aż do końca imprezy. W krótkich przerwach śpiewali przy stole i brali udział w losowaniu upominków ufundowanych przez panią wójt. Wieczór upłynął w serdecznej atmosferze, a na twarzach wszystkich gości malował się szczery uśmiech. Jak zwykle problemem był nieubłaganie szybko płynący czas. 

Sezon balów seniora uważamy za rozpoczęty! Z niecierpliwością czekamy na kolejne:

17 stycznia w Łozinie
22 stycznia w Szczodrem
24 stycznia w Brzeziej Łące
5 lutego w Siedlcu
7 lutego w Borowej i Mirkowie

Jutro na stronie pojawi się galeria zdjęć z wczorajszych balów, a już teraz można ją zobaczyć na naszym profilu Gmina Długołęka na Facebooku.

Adrian Walczyk i Anna Chomicka

 

Dodano: 16 stycznia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.