Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych

Rząd przyjął program dla rodzin wielodzietnych, w ramach którego zostanie wprowadzona Karta Dużej Rodziny. Ma ona trafić do rodzin z co najmniej trójką dzieci i będzie uprawniać do zniżek m.in. w obiektach sportowych, muzeach, parkach narodowych oraz komunikacji publicznej. Uchwała wchodzi w życie 16 czerwca a sama karta będzie wydawana bezpłatnie. Będą z niej mogli skorzystać rodzice i ich dzieci (do 18 roku życia bądź do ukończenia nauki, nie dłużej jednak niż do 25 roku życia). Wydawaniem karty w naszej gminie będzie się zajmował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Szczegóły na www.gopsdlugoleka.pl oraz placówce GOPS-u

Informacje
Rozporządzenie Rady Ministrów
Uchwała Rady Ministrów

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny
(*.pdf)
(*.doc)

Dodano: 5 czerwca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.