Bezpieczne gospodarstwo rolne

Kasa Rolnicza Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła dziś w Zespole Szkół w Łozinie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, dedykowane dla gimnazjalistów. Blisko osiemdziesięciu uczniów wysłuchało w szkolnej auli informacji nt. niebezpieczeństw na jakie można natrafić podczas prac rolnych oraz w jaki sposób można im zapobiegać. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali do wypełnienia test, weryfikujący wiedzę po odbytym szkoleniu. Dla najlepszych uczniów organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne w środowiskach wiejskich, gdzie każdego dnia ludzie bardzo ciężko pracują fizycznie, używając przy tym niebezpiecznych maszyn. Wg informacji zawartych  w komunikacie o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych rolników, opublikowanym w I półroczu 2012 roku, w województwie dolnośląskim co roku dochodzi  do największej liczby wypadków podczas pracy. Dlatego bardzo ważne jest zwiększanie świadomości mieszkańców, a w szczególności dzieci, które niestety nie są objęte ubezpieczeniem kasy rolniczej. 29 września odbędzie się kolejne szkolenie w Siedlcu. Tym razem będzie ono dedykowane dla Koła Gospodyń Wiejskich. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału.
Uczniowie, którzy zdobyli największa liczbę punktów w teście, sprawdzającym wiedzę z bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.
1. Mariusz Kowalski
2. Przemysław Cygan
3. Mateusz Horoszczuk
4. Bartosz Salamaga
5. Mateusz Salamaga
6. Marek Zugaj
7. Bartek Kędziora
8. Łukasz Cygan
9. Klaudia Urbaniak
10. Katarzyna Stasińska.

Dodano: 24 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.