Bezpłatnie zbadaj swoje kości

Osteobus, czyli mobilny gabinet medyczny, pojawi się 27 kwietnia w Długołęce przy ul. Asnyka 8. W gabinecie wykwalifikowany personel medyczny przeprowadzi badanie gęstości kości.

Osteoporoza nie daje żadnych objawów, a pogarszający się stan struktury kostnej nie boli. Często dowiadujemy się o niej w chwili, gdy dochodzi do złamania. DlategoFundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła ogólnopolską akcję bezpłatnych i bezpiecznych badań densytometrycznych, które są metodą obrazowania gęstości kości, zalecaną na drodze profilaktyki osteoporozy.
Badanie trwa około 10 minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40. roku życia. Każdy pacjent otrzyma wydrukowany wynik i jego krótką interpretację oraz materiały edukacyjne o profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, badanie RTG lub rezonans robiony w ciągu ostatniego pół roku, a także pierwsze dwa dni po podaniu środka kontrastowego.
Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. To zapewni brak kolejek przed osteobusem i zminimalizuje zagrożenie. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
Dodano: 23 kwietnia, 2021

Komentarze

Komentowanie wyłączone.