Bieg o puchar wójta

Już w najbliższą sobotę w Długołęce odbędzie się bieg o puchar wójta. Uczestnicy będą mieli do pokonania odcinek o długości pięciu kilometrów. Jest to dystans zarówno dla zawodowca,  jak również początkującego biegacza, a do jego pokonania wystarczą chęci i odrobina motywacji. 

Zawody mają przede wszystkim na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Nie chodzi w nich o to, by za wszelką cenę przekroczyć linię mety jako zwycięzca. Liczy się udział i dobra zabawa poprzez ruch na świeżym powietrzu. Bieg o puchar wójta cieszy się dużą popularnością.  W ubiegłorocznych edycjach udział w nim wzięli zawodnicy z różnych zakątków Polski, a nawet Ukrainy. Na starcie mogą się również pojawić dzieci, dla których przygotowano specjalny (krótszy!) odcinek, a także sympatycy nordic walkingu. Dla uczestników są przygotowane pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny. Przewidziana jest również specjalna nagroda dla najlepszego uczestnika i uczestniczki biegu zameldowanego w gminie Długołęka. Zgłoszenia do biegu można wysyłać na adres mailowy iteam@gazeta.pl w treści wpisując: imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania. Udział w zawodach jest całkowicie bezpłatny! Weryfikacja i zapisy zawodników będą zakończone 30 min przed biegiem w biurze zawodów, które będzie się mieścić w urzędzie gminy. Głównym organizatoraem biegu jest stowarzyszenie START, a honorowy patronat nad imprezą objęła wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek.

Program zawodów:

12:00 – otwarcie biura zawodów dla dzieci
od 13:00 – konkurencje dziecięce
14:00 – otwarcie biura zwodów biegu głównego
15:00 – turniej strongmenów
15:30 – występ ZUMBY Karoliny
16:00 – bieg główny na 5 km
od 16:45 – dekoracje  

Adrian Walczyk

Dodano: 21 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.