Borowa zdominowana przez płeć piękną

Bezpłatne zabiegi upiększające, butik z ubraniami, kawiarenka a nawet wróżki – to tylko część atrakcji, jakie przygotowała wójt Długołęki dla swoich mieszkanek z okazji święta kobiet. Gimnazjum w Borowej pękało w szwach a każda z pań mogła znaleźć coś dla siebie. 

Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście zabiegi upiększające. To właśnie do fryzjerów i kosmetyczek ustawiały się najdłuższe kolejny. Strzałem w dziesiątkę okazała się bezpłatna sesja zdjęciowa u Agaty Korzeniowskiej. Panie doskonale wcielały się w role modelek. – Uwielbiam fotografować ludzi, uwieczniać ich emocje na zdjęciach. Fotografuję głównie kobiety, bo chcę poprzez zdjęcia pokazać, że nie ma brzydkich pań. Staram się wydobyć z nich piękno, delikatność – mówi Agata. Na brak atrakcji nie narzekały również dzieci. Specjalnie dla nich organizatorzy zorganizowali kącik dla maluchów, w którym czekali animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury. 
Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Panie zostały hojnie obdarowane licznymi kosmetykami od sponsorów imprezy oraz gadżetami od gminy. Nowością na imprezie był pierwszy turniej siatkarski kobiet oraz wybory miss. Na parkiecie królowały gimnazjalistki z Borowej, które pokonały w finale reprezentantki urzędu. Najpiękniejszą mieszkanką została Marta Augustynowicz. Dopełnieniem atrakcji był koncert w blasku świec obiecującego duetu gitarowo-wokalnego Misza&Hajdi. Jak przyznaje inicjator imprezy Iwona Agnieszka Łebek: – Zawsze staramy się przygotować atrakcje pod każdą grupę wiekową. Zależy nam, żeby wszystkie panie były zadowolone i zrelaksowane. W tym roku postawiliśmy na temat piękna. Nie tylko tego zewnętrznego, ale również wewnętrznego, o które zadbała zaproszona trenerka personalna pani Katarzyna Stróżyńska – mówi wójt gminy. Długołęka od wielu lat stawia na profilaktykę zdrowotną swoich mieszkanek. W gminie prowadzone są cykliczne, bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet powyżej 65. roku życia. Gmina zakupuje również szczepionki dla dziewczynek w wieku 13 lat przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. 

Obszerna galeria zdjęć z Gminnego Dnia Kobiet dostępna jest na oficjalnym profilu gminy na facebooku – www.facebook.com/wdlugolece

Specjalne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Kogeneracja S.A., Pro Semilia, Pure Allure, Image Studio, Avon oraz Oriflame.

Adrian Walczyk

Dodano: 13 marca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.