Budowa przedszkola i żłobka w Długołęce

W ubiegły piątek, na placu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Długołęce odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego publicznego żłobka     w Gminie Długołęka. Coraz więcej młodych rodzin osiedla się w Długołęce i to między innymi            z myślą o nich rozpoczęliśmy inwestycję – mówi Iwona Agnieszka Łebek, wójt Gminy Długołęka, która wraz z zaproszonymi gośćmi złożyła własnoręczny podpis na akcie erekcyjnym. Na zakończenie uroczystości setka najmłodszych mieszkańców naszej Gminy wypuściła w niebo żółto – niebieskie balony, symbolizujące olbrzymie nadzieje związane  z rozpoczętymi pracami. Inwestycja finansowana jest Budżetu Gminy Długołęka oraz ze środków Rządowego Programu „MALUCH”. Obecnie czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie projektu „ Maluchy do żłobka – Mama wraca do pracy”, dotyczącego pokrycia kosztów funkcjonowania żłobka w Długołęce w okresie od września 2013 do października 2014. Otwarcie placówki planowane jest na 2 września 2013 roku.

Dodano: 2 lipca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.