Co zrobić ze starymi oponami?

Podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w której DPO nie odbierało opon sprzed posesji. Co w takim razie zrobić z zalegającą w garażu lub piwnicy stertą ? Rozwiązania są dwa. 

W regulaminie zbiórki odpadów wielkogabarytowych była mowa o wywozie pojedynczych opon samochodowych. Gdy właściciel wystawił przed posesję cztery opony, DPO je odbierało. Problem pojawiał się, gdy mieszkańcy masowo wystawiali całą stertę. Co w takim razie zrobić z zalegającą w garażu lub piwnicy stertą opon? Rozwiązania są dwa. Można je oddać odpłatnie do zakładu wulkanizacyjnego lub bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki (PSZOK) w Bielawie. Punkt czynny jest w każdą sobotę w godzinach od 8 do 15. Można tam również bezpłatnie oddać odpady wielkogabarytowe, elektroniczne, chemię oraz odpady budowlane(w sumie do 300 kg). Powyżej tego ciężaru trzeba wnieść niewielką opłatę. Trzeba również pamiętać, że opony nie są odpadami komunalnymi, więc to, że zostały one odbierane w niewielkich ilościach, to tylko dobra wola firmy DPO. 

Tadeusz Luty

Dodano: 3 grudnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.