Delegacja z Velen odwiedziła Długołękę

Dwa dni po powrocie z Ukrainy spotkaliśmy się z kolejnym zagranicznym partnerem. Długołękę odwiedziła delegacja z partnerskiego miasta Velen. Burmistrz Christian Schulze Pellengahr nie ukrywał zdumienia patrząc na liczne zmiany, jakie dokonały się w gminie na przestrzeni ostatnich lat. 

–  Za każdym razem, kiedy do was przyjeżdżam, nie mogę wyjść z podziwu jak prężnie się rozwijacie. Zawsze zaskakujecie nas nowymi inwestycjami. Widać, że gmina jest zarządzana przez właściwą osobę, od której możemy się wiele nauczyć – mówił podczas konferencji dr Christian Schulze Pellengahr.

Największe wrażenie na delegacji z Niemiec zrobił nowo wybudowany żłobek w Długołęce. – Do tej pory wydawało nam się, że Polska dąży do wzorców zachodnioeuropejskich. Po wizycie w waszym żłobku przekonałem się, że to my jesteśmy w tyle i musimy nadrobić zaległości – zachwalał placówkę burmistrz Velen.

Podczas czterodniowej wizyty znalazł się również czas na odrobinę rozrywki. Goście wzięli udział w warsztatach plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury oraz uczestniczyli w lokalnych imprezach w Wilczycach, Węgrowie oraz Godzieszowej. Drugiego dnia odbyły się zawody sportowe w Borowej.

Podczas konferencji podsumowującej wizytę Iwona Agnieszka Łebek skierowała podziękowania do wszystkich osób, które miały swój udział w przyjęciu delegacji niemieckiej. – Bardzo dziękuję rodzinom, u których mogła zamieszkać młodzież z Velen, a także szkole z Wilczyc za przygotowanie wspaniałego programu wizyty oraz prawdziwą polską gościnność – dziękowała pani wójt.

Gmina Długołęka współpracuje z miastem Velen od 11 lat. Umowa partnerska została podpisana 17 maja 2003 roku.

Adrian Walczyk

Więcej zdjęć na www.facebook.com/wdlugolece

Dodano: 17 czerwca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.