Długołęka na sportowo

Gmina Długołęka zajęła drugie miejsce w XIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin w grupie IV (od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców) , wyprzedzając takie miejscowości jak Jawor, Tarnowo Podgórne, Mikołów i Zgorzelec. W sumie w turniej wzięło udział 463 miast i gmin ze wszystkich województw.

Miejscowości rywalizowały ze soboą w sześciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców. Nasza gmina została zakwalifikowana do grupy (15- 40 tys.). Wymogiem regulaminowym było umieszczenie kalendarza imprez turniejowych oraz sprawozdania z turniej na oficjalnej stronie internetowej miasta lub gminy. Ocenie podlegały trzy kryteria: procentowe porównanie liczby startujących do liczby mieszkańców, iloczyn liczby zorganizowanych imprez i dni, w których się odbywały oraz liczba startujących w teście Coopera. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Centralna Komisja. Głównym celem imprezy jest oczywiście aktywizacja ruchowa mieszkańców. – Poprzez organizację tego turnieju zachęcamy lokalne władze samorządowe do tworzenie prosportowego lobby i promowania zdrowego trybu życia – tłumaczą organizaotrzy. Sportowy Turniej Miast i Gmin jest największą imprezą sportu masowego w Polsce. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy otrzymali nagrody na zakup sprzętu sportowego. Za I miejsce nagroda wyniosła 10 tys. PLN, a za drugie 9 tys. PLN. Uroczyste podsumowanie XIX turnieju oraz wręczenie laureatom pucharów prezydenta RP, pamiątkowych dyplomów i wyróżnień odbyło się 13-14 września na zamku w Niepołomicach. Reprezentantem naszej gminy była Anna Kutek – kierownik zespołu obsługi administracyjno-ekonomicznej jednostek oświatowych.

Pierwsza dziesiątka grupy IV:

1. Limanowa
2. Długołęka
3. Gorlice
4. Dąbrowa Tarnowska
5. Pyrzyce
6. Szamotuły
7. Jawor
8. Złocieniec
9. Tarnowo Podgórne
10. Mikołów

Dodano: 7 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.