Dni Gminy Długołęka

Weekend w Gminie Długołęka należał do bardzo atrakcyjnych. W sobotę w Wilczycach mieliśmy wspaniały piknik, a w niedzielę, jak co roku w Szczodrem odbyły się Dni Gminy Długołęka. Pogoda okazała się dla nas łaskawa i przez cały dzień świeciło Słońce, a Temperatura… zagrała naprawdę świetny koncert.

 

 

Dla mieszkańców przygotowano całą masę atrakcji nie tylko na scenie, ale i poza nią. Na boisku odbył się turniej piłkarski „Polska grupa raz jeszcze” , z której zwycięsko wyszła drużyna Brzeziej Łąki, wcielająca się w rolę reprezentacji Rosji. Wielkie brawa należą się dla wszystkich uczestników zabawy.

Świetnym pokazem zaprezentował się zespół Gwardia Gryfa. Spektakl „Czarny Mag” zachwycił wszystkich obecnych widzów, a barwne stroje, w jakie byli ubrani artyści stały się prawdziwą perełką dla fotoreporterów.

Wielkie uznania należą się zespołowi Los Cubanitos, który poza świetnym warsztatem wokalnym, pomógł mieszkańcom Gminy odkryć talent do poruszania się w rytmie salsy. Odważniejsi widzowie przetańczyli cały koncert.

Na scenie królową wieczoru była oczywiście Justyna Steczkowska. Ikona polskiej sceny muzycznej skupiła wokół siebie bardzo szeroką widownię, dla której tuż po koncercie składała swoje podpisy na nowym albumie XV. Miłym akcentem była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z artystką, która swoim występem udowodniła, że perła jej talentu nigdy nie zginie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ artysty iluzji, Marcina Muszyńskiego, który oczarował zgromadzoną publiczność. Poza uciętymi nogami i lewitującą asystentką było również miejsce na występ z udziałem mieszkańców, którzy na własnej skórze mogli się przekonać, że duchy naprawdę istnieją.

Wójt Gminy, Iwona Agnieszka Łebek zgodnie z tradycją uhonorowała Osobowości Gminy Długołęka, które w znaczący sposób przyczyniają się do stałego rozwoju naszej gminy poprzez swoje silne zaangażowanie. Na tegorocznej imprezie wyróżnieni zostali: Henryk Miziniak, Tadeusz Marzec, Wincenty Paszkowski, Rodzina Śmichurów oraz Rodzina Lukasków.

XI Dni Gminy zostały zwieńczone widowiskowym pokazem sztucznych ogni oraz taneczną zabawą z zespołem The Black. Bardzo się cieszymy, że w tak licznym gronie pojawili się Państwo na naszym regionalnym święcie i udowodnili, że Gmina Długołęka, to Gmina wyjątkowych ludzi.

Już wkrótce zapraszamy na fotorelację z wydarzenia na naszą stronę internetową i facebooka.

Dodano: 26 czerwca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.