Dożynki Gminne 2013

Dożynki gminne coraz bliżej. Ubiegłoroczna impreza w Kątnej podniosła poprzeczkę bardzo wysoko, ale organizatorzy nie zamierzają spocząć na laurach. Na scenie w Węgrowie zobaczymy m.in. legendę polskiego disco polo – zespół Boys, a także wielokrotnie nagradzany kabaret „Weźrzesz”. Emocji nie zabraknie również w tradycyjnych konkursach dożynkowych.

Do końca lipca sołectwa miały możliwość zapisania się do czterech konkursów: „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, „Najpiękniejsze stoisko wsi”, „Pokaz mody dożynkowej” oraz „Drużynowy turniej wsi”. Dla zwycięzców, podobnie jak rok temu, pani wójt przygotowała atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w jednej z konkurencji jest spełnienie kilku ważnych zasad.

1. „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”
– przygotowany wieniec musi wziąć udział w korowodzie dożynkowym,
– wieńce nie mogą mieć widocznych nazw miejscowości,
– sołectwa uczestniczące w konkursie są zobligowane do sporządzenia relacji zdjęciowej z przygotowania wieńców i dostarczenia jej do wydziału promocji (do 22 sierpnia) na płycie CD/DVD lub na pamięci masowej USB, ewentualnie drogą mailową na adres: promocja@gmina.dlugoleka.pl,
– zdjęcia posłużą do przygotowania wystawy fotograficznej, która zostanie zaprezentowana publiczności po ocenie wieńców przez jury;

2. „Drużynowy turniej wsi”

– drużyna powinna się składać z sześciu zawodników (trzy kobiety oraz trzech mężczyzn),
– poza dobrą zabawą liczą się zasady fair play,
– szczegółowy regulamin każdej z konkurencji przekaże pan Marian Pyzałka;

3. „Najpiękniejsze stoisko wsi”
– sołectwa nie mogą prowadzić sprzedaży produktów gastronomicznych,
– degustacja przygotowanych potraw może być prowadzona maksymalnie do godz. 16.00,
– stoiska będą oceniane przez komisję, której przewodniczyć będzie wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek;

4. „Pokaz mody dożynkowej”
– sołectwa powinny przygotować strój nawiązujący do tradycji wiejskiej,
– strój powinien być prezentowany przez sołtysa lub mieszkańca wsi
– stroje będą oceniane przez jurorów.

Frekwencja w każdej z konkurencji jest naprawdę bardzo wysoka, co wróży wspaniałą zabawę oraz zaciętą rywalizację.

Podczas dożynek w Węgrowie nie zabraknie licznych atrakcji poza sceną. Na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko z licznymi dmuchańcami, na nieco starszych – prawdziwa wioska wikingów. Po raz kolejny na dożynkach będzie można również podziwiać wystawę zwierząt hodowlanych: gołębi, królików oraz drobiu. Niekwestionowaną gwiazdą dożynek jest  zespół Boys, który wygrał w ankietowym głosowaniu podczas Dni Gminy Długołęka. Organizatorzy zapowiadają na zakończenie imprezy spektakularną niespodziankę, która rozświetli niebo nad Węgrowem… i nie będą to sztuczne ognie. 

Do zobaczenia w Węgrowie (teren rekreacyjny wokół szkoły podstawowej) – 25 sierpnia 2013 r. Wstęp wolny!

Program Dożynek Gminnych 2013

13:00 Msza Święta polowa i ceremoniał dożynkowy
14:45 Występ orkiestry dętej z Pasikurowic
15:00 Występ zespołu ludowego Lejwoda z Pasikurowic
16:00 Koncert zespołu BOYS
17:45 Występ kabaretu „Weźrzesz”
19:00 Występ chór u sołtysów z Kątów Wrocławskich Dyszkant
20:00 Zabawa taneczna z zespołem In Love

Jak dojechać z Wrocławia? 
Jadąc z Wrocławia najlepiej kierować się w stronę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (kierunek Warszawa). Mijamy "łącznik Długołęka" i  wjeżdżamy na drogę ekspresową S8. Zjeżdżamy na węźle Łozina. Dojeżdżając do skrzyżowania przy sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, trzymamy się głównej drogi (kierunek Milicz). Mijamy Bierzyce i jadąc cały czas prosto dojeżdżamy do Węgrowa. 

Jak dojechać z Oleśnicy?
Jadąc ul. Wojska Polskiego (kierunek Wrocław) skręcamy w prawo za ul. Dobroszycką (kierunek Węgrów). Jedziemy cały czas prosto mijając Jenkowice, Dobrzeń, Jaksonowice, aż w końcu wjeżdżamy do Węgrowa.

Dożynki odbędą się na terenie rekreacyjnym wokół szkoły podstawowej (niedaleko stawu), do którego prowadzi charakterystyczny napis na murze "Do stadionu".

Adrian Walczyk

Dodano: 8 sierpnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.