Dożynki Gminne w tym roku w Piecowicach

Gmina Długołęka i sołectwo wsi Piecowice zapraszają do wspólnego pożegnania wakacji podczas Dożynek Gminnych. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w Piecowicach.

Zaczynamy o 12.45 od kolorowego i rozśpiewanego korowodu dożynkowego oraz Mszy św. (godz. 13), którą odprawi Biskup Edward Janiak. Następnie na scenie pojawią się lokalne zespoły Kultywator, Lejwoda i Zespół Tańca Ludowego Długołęka, które szykują dla Państwa oryginalne występy na ludową nutę. Dożynki nie mogłyby się odbyć bez konkursów na najpiękniejszy wieniec i stoisko wsi, w których wezmą udział nasze sołectwa. Z pewnością wybór będzie trudny, bo dzieła uplecione ze zbóż, ziół i kwiatów zawsze wyglądają imponująco a stoiska kuszą smakołykami i przyciągają pięknym, wielobarwnym wystrojem. Do współzawodnictwa staną także koła gospodyń wiejskich, które specjalnie na tę okazję przygotowały piosenki z własnymi, zabawnymi tekstami. Będziemy też świadkami emocjonujących rozgrywek podczas Drużynowego Turnieju Wsi.

Na scenie nie zabraknie znanych i lubianych gwiazd. O 16 wystąpi ikona kabaretu – Marcin Daniec, a o 18 będzie można potańczyć przy muzyce grupy Milano. W rolę konferansjera wcieli się znany z kabaretu Łowcy.B Mariusz Kałamaga.

Dożynki to świetna okazja dla najmłodszych nie tylko do zabawy, ale i poznania lokalnej kultury. Dmuchańce, wioska malucha, gry i zabawy, a także wystawa rasowych królików, kur i gołębi – gwarantujemy, że dzieciaki będą zachwycone. Młodzież zapraszamy na ściankę wspinaczkową, strzelnicę ASG i pole do minigolfa udostępnione za darmo przez firmę Minigolf Wilczyce. Dodatkowo dzieci będa mogły wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez Fundację Ewy Naworol, podczas których nauczą się jak bezpiecznie bawić się z czworonożnymi pupilami.

Tradycyjnie szykowana jest loteria, w której do wygrania będzie m.in. samochód na weekend z pełnym bakiem paliwa ufundowany przez firmę GAM KIA – salon w Długołęce oraz szereg innych bardzo atrakcyjnych nagród przekazanych nam m.in. przez Bank Zachodni WBK, Hafele, Sellgors i ElektroZbiorka.pl.

Ok. godz. 20 będzie można dać upust energii podczas zabawy tanecznej z zespołem Czerwone Buty, podczas której niebo rozbłyśnie tysiącem fajerwerków (godz. 21.30). Dobra zabawa gwarantowana!

Głównym sponsorem tegorocznych Dożynek Gminnych jest firma DREWNEX Konrad Jaskulski z Piecowic (http://www.zielonekominkowe.pl/)

Pozostali sponsorzy:

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System 
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA
KIA GAM
ElektroZbiórka.pl
Selgros Cash&Carry
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy/o. Długołęka
Bank Zachodni WBK/o. Długołęka
Pizza Station w Długołęce
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud
Budmel Korty, Boiska Sportowe Tadeusz Molus
Gembiak-Mikstacki
Zakład Galwanizacyjny Elżbieta Gajęcka
Piaskopol
Häfele
PRO-INSTAL Instalacje Elektryczne
Perfecta
Czarniak Okna

„GAZ-SYSTEM S.A. jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przesyłowego, służą dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz poprawie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Gazociąg wysokiego ciśnienia relacji Czeszów – Kiełczów zlokalizowany będzie w woj. dolnośląskim(gminy: Długołęka oraz Zawonia), stanowić będzie jeden z elementów Korytarza Północ-Południe. Dokumentacja projektowa inwestycji dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowo, w 2013 roku, Komisja Europejska przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Osoby bliżej zainteresowane realizacjami inwestycji firmy GAZ-SYSTEM S.A. zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.gaz-system.pl.

Dodano: 21 sierpnia, 2015

Komentarze

Komentowanie wyłączone.