Dożynki Gminy Długołęka – na ludowo i disco polowo

W najbliższą niedzielę w Pruszowicach odbędą się dożynki gminy Długołęka. Przygotowaliśmy dla mieszkańców liczne konkursy z nagrodami. Sołectwa powalczą m.in. w drużynowym turnieju wsi, a także w kulinarnym plebiscycie na najlepsze pierogi, które będą miały szansę stać się wizytówką całej gminy. Na scenie zagrają Dwa plus jeden oraz Classic.

Święto plonów w gminie Długołęka organizowane jest co roku w innej miejscowości. – Mamy się czym chwalić, ponieważ nasza gmina to aż 41 miejscowości. Poprzez dożynki chcemy pokazać niepowtarzalny klimat każdej z nich – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek. W tym roku gospodarzem będą Pruszowice. Dożynki rozpoczną się na placu przy ul. Stawowej o godz. 12:45 tradycyjnym korowodem z wieńcami oraz uroczystą mszą świętą polową koncelebrowaną przez arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Na scenie nie zabraknie akcentów ludowych. Dobrą zabawę zapewnią kapele Gieni Dudki z Nadolic Wielkich oraz zespół Lejwoda z Pasikurowic. Gwiazdami tegorocznych dożynek będą zespoły Dwa plus jeden oraz Classic. Wśród atrakcji nie zabraknie kącika dla maluchów, licznych stoisk ze swojskim jedzeniem oraz wystawy zwierząt hodowlanych, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Impreza zakończy się zabawą taneczną oraz pokazem sztucznych ogni. Podczas dożynek zmianie ulegnie organizacja ruchu. Dojazd na imprezę będzie możliwy od strony Domaszczyna. Na miejsce będzie można dojechać również bezpłatnie ciuchcią, która będzie kursować na trasie Szczodre – Domaszczyn – Pruszowice.

Skrócony program imprezy:

12:45 korowód dożynkowy
13:00 msza św. polowa pod przewodnictwem abp Mariana Gołębiewskiego
14:30 występ zespołu ludowego Gieni Dudki
15:25 występ zespołu ludowego Lejowda 
16:00 koncert zespołu Dwa plus jeden
18:00 koncert zespołu Classic
20:00 zabawa taneczna z zespołem Celebrate
22:00 pokaz pirotechniczny

Dodano: 26 sierpnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.