Dożynki Gminy Długołęka w Godzieszowej

Zakończenie plonów świętujemy w Godzieszowej

Dożynkowe wieńce, stoiska wsi, barwne stroje i przyśpiewki to już tradycja Dożynek Gminy Długołęka. W niedzielę 26 sierpnia spotkamy się w urokliwej miejscowości Godzieszowa, aby podczas osiemnastej edycji tego wyjątkowego święta wspólnie kultywować wiejskie obyczaje i świetnie bawić się przy dźwiękach tanecznej muzyki.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.45 korowodem wieńców dożynkowych, które mieszkańcy pieczołowicie wykonują od wielu tygodni. O godzinie 13, ksiądz dr Rafał Kowalski odprawi mszę świętą. Jest to nieodzowny element wieloletniej tradycji i akt podziękowania za całoroczne zbiory. Na terenie boiska w Godzieszowej wystawiać się będą wsie i Koła Gospodyń Wiejskich. Na kolorowych, pięknie udekorowanych stoiskach będzie można podziwiać zarówno pomysłowy wystrój, jak i pobudzić kubki smakowe. Domowe wypieki, przetwory i kompoty zawsze odnajdują swoich zwolenników. Nie zabraknie również stoisk typowo handlowych, na których zakupić będzie można prace rękodzielników, zabawki, biżuterię, czy kosmetyki. Na najmłodszych czekać będą różnego rodzaju dmuchańce, warsztaty, a także darmowa przejażdżka ciuchcią.

Konkursy dla mieszkańców każdej wsi

Na specjalnie stworzonej strefie odbędzie się turniej wsi, w którym wezmą udział sześcioosobowe reprezentacje gminnych miejscowości. – Turniej jest obowiązkowym elementem dożynek. Konkurencje nawiązują do wiejskiego klimatu, są zabawne i przynoszą uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji. Nagrody też są nie byle jakie. Nagroda główna to czek, który miejscowość może później spożytkować na swoje potrzeby, a także nagrody rzeczowe. Jest jeszcze czas, aby dopisać się do listy zawodników. Wystarczy zgłosić się do sołtysa wsi – tłumaczy Anna Chomicka z wydziału promocji i współpracy z zza granicą. W konkursach wezmą również udział stoiska wsi, a ocenie poddane zostaną wieńce dożynkowe. Oprócz tego gmina, zaprasza sołectwa do konkursu na najciekawszy gadżet wsi, a także do wspólnej zabawy na scenie w ramach konkursu na hit dożynek.

Na scenie królować będą ludowe i rozrywkowe nuty

W tym roku na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Długołęka oraz Bierutowianie Bis. – Oprócz muzycznych gwiazd znanych z radio, czy telewizji promujemy lokalne grupy wykonujące muzykę ludową. Jako gmina wspieramy i mocno kibicujemy zespołom, które podtrzymują starodawne, ludowe tradycje – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek. O godz. 15.45 usłyszymy przeboje Chucho, młodego wykonawcy muzyki disco polo, a o 17 przeniesiemy się do lat 90. Do tańca na pewno porwie zespół Top One, znany z takich utworów jak: „Biały Miś”, czy „Ciao Italia”. – Liczę na to, że muzycy sprostają Waszym oczekiwaniom i porwą do wspólnej zabawy. Po koncertach natomiast odbędzie się zabawa taneczna, która potrwa do północy. W międzyczasie, ok. godz. 22 będziemy świadkami spektakularnego pokazu fajerwerków – opisuje wójt. Dożynki to wyjątkowa impreza również za sprawą oprawy zorganizowanej przez gospodarzy miejscowości, w której odbywa się wydarzenie. Każda wieś chce zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać walory swojej miejscowości. Mieszkańcy Godzieszowej już intensywnie pracują nad tym, aby zaskoczyć Was pięknymi dekoracjami i innymi niespodziankami. – W dobie braku czasu na wspólne spotkania, zachęcam, by odnaleźć chwilę, spotkać sąsiadów i uciąć sobie z nimi pogawędkę. Sielska atmosfera z pewnością dostarczy Państwu niezapomnianych emocji. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz okolicznych miejscowości do wspólnej zabawy – podsumowuje wójt Iwona Agnieszka Łebek.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie przy organizacji imprezy:

Drewnex, Dach Bud, Perfecta, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy, Selgros, Budmel, Leroy Merlin, Mlekiem i Miodem, Dartech, Brave Design, Piaskopol, TCM Florek, Botanical Clinic, Vatt Invest.

Patroni medialni: Słowo Sportowe, Radio Rodzina

 

Regulamin Terenu Imprezy Masowej

Dodano: 24 sierpnia, 2018

Komentarze

Komentowanie wyłączone.