Drugie miejsce naszych hokeistek

W ostatni weekend maja w  Rogowie odbył się XIX Festiwal Minihokeja na trawie pod hasłem „HOKEJ TO PIĘKNA GRA”. W turnieju wystąpiło dwanaście drużyn podzielonych na grupy A i B. Reprezentantkami gminy Długołęka były dwie drużyny z Łoziny. 

W rundzie zasadniczej lepsza okazała się pierwsza drużyna, która zajęła drugie miejsce. Druga reprezentacja zakończyła zmagania na miejscu trzecim i pozostała jej walka o miejsca 5-8. 

W półfinale zawodniczki UKS ORIENT II Łozina zmierzyły się z drużyną SP Laski Wielkie i po bardzo dobrym meczu pewnie pokonały rywalki 5:0 i awansowały do finału. W drugim półfinale zwycięstwo odnotowała I drużyna Tarpanów Gąsawa, która rozgromiła swoje koleżanki z drugiego zespołu aż 6:0.

Druga drużyna ORIENT II Łozina zmierzyła się z drużyną PKS Staś Rypin. Niestety nasze hokeistki musiały przełknąć gorycz porażki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4 i pozostała nam walka o 7 miejsce. W meczu z SP 85 Poznań UKS musiał uznać wyższość rywalek. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:2 i druga drużyna ORIENTU  zajęła ostatecznie ósme miejsce.

Mecz finałowy pomiędzy UKS ORIENT II Łozina a UKS Tarpany Gąsawa I rozpoczął się od naszego prowadzenia. Rywalki szybko stanęły na nogi i zadały naszym hokeistkom cztery decydujące ciosy. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:4 dla Gąsawy.

Tabela końcowa turnieju:
1. TARPANY GĄSAWA I
2. UKS ORIENT II ŁOZINA I
3. TARPANY GĄSAWA II
4.SP LASKI WIELKIE
5.LKS STAŚ RYPIN
6.LKS ROGOWO
7.SP- 85 POZNAŃ I
8. UKS ORIENT II ŁOZINA II
9. UKS GLADIATORZY GOŚCIESZYN
10.MOSIR CIESZYN
11. SP-85 POZNAŃ II
12.UKS KOZIKI ROGOWO

UKS Orient II Łozina I wystąpiła w składzie:
1. Justyna Woźnica – kapitan
2. Nikola Krawczyk – bramkarz
3. Daria Dolińska
4. Aleksandra Kucharska
5. Julia Kucharska
6. Nikola Franieczek
7. Karolina Wypart

UKS Orient II Łozina II wystąpiła w składzie:
1. Julia Rudkiewicz- kapitan
2. Natalia Pietrzak- bramkarz
3. Paulina Salamaga
4. Natalia Dejneka
5. Małgorzata Szponarska
6. Kinga Stasiak
7. Nikola Dubik

Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Kucharska (UKS Orient II Łozina)
Nagrodę dla najmłodszej uczestniczki odebrała również nasza zawodniczka Natalia Pietrzak.

Mat. pras. Roman Woźnica (prezes klubu UKS Orient II Łozina)
Fot. Karina Woźnica

Dodano: 18 czerwca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.