Dzień bez samochodu

21 września obchodziliśmy dzień bez samochodu. W tym roku do akcji dołączyła również gmina Długołęka, w związku z czym wszystkie kasowniki w liniach: 904,911,914,921,931,934,936,944 były zaklejone, a każdy pasażer mógł jeździć do woli bez ponoszenia kosztów.

Postanowiliśmy sprawdzić jak mieszkańcy reagują na tego typu przedsięwzięcia, dlatego na koniec pracy wsiedliśmy do autobusu, jadącego w kierunku Stępinia. „Inicjatywa jest bardzo fajna, mam dziś wiele do załatwienia i postanowiłam, że samochód zostanie w garażu” – mówi nam jedna z pasażerek. „Darmowy przejazd komunikacją miejską to doskonała okazja, by odciążyć nieco nasze drogi”– dodaje pan siedzący przy oknie. Kierowca autobusu przyznał, że ruch na drodze był nieco mniejszy niż zazwyczaj i łatwiej było przejechać kurs bez opóźnienia. Czy darmowe kursy komunikacją są dobrym sposobem na pozostawienie samochodów przed domem? Tego jeszcze nie wiemy, ale na pewno jest to krok w stronę zaoszczędzenia naszych dróg, czasu i pieniędzy.

Dodano: 24 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.