Dzień dziecka w Bykowie

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Długołęce zorganizował zabawę dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy z okazji Dnia Dziecka. Odbyła się ona w sobotnie popołudnie na terenie świetlicy wiejskiej w Bykowie dnia 2 czerwca 2012. Licznie przybyłe dzieci nie mogły narzekać na moc atrakcji, a uśmiechy na ich twarzach były najlepszym podziękowaniem za przygotowanie imprezy.

W tym roku jedną z ciekawszych atrakcji był Turniej „Mały Mistrz” oparty na sztuce walk wschodu Combat Kalaki. Zajęcia tej właśnie sztuki walki prowadzone są regularnie w GOK-u w Długołęce przez pana Piotra Dzieszuka. Kalaki to współczesny system walki oparty na przekazach o starożytnej filipińskiej sztuce walki. Został on zmodyfikowany przez wielu wybitnych Mistrzów i ekspertów walki realnej, eliminując część technik niestosownych w dzisiejszych czasach. W zamian dodano specjalne techniki przygotowujące do walki i obrony oraz urozmaicono o elementy gimnastyczne, które poprawiają kondycję organizmu. Podczas imprezy grupa najmłodszych „wojowników” miała szansę zaprezentować zdobyte podczas zajęć umiejętności oraz zmierzyć swoje siły w rozgrywkach miedzy sobą, i jak również z innymi uczestnikami zabawy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, zabawach i konkursach prowadzonych przez grupę animatorów z GOK, buzie milusińskich ozdabiały wymalowane wzory ulubionych postaci z bajek oraz zwierząt, a dodatkową atrakcją były pokazy klaunów, którzy wyczarowywali na oczach najmłodszych „balonowe zwierzaki” i wielkie mydlane bańki. Natomiast te dzieci, które rozpierała energia można było znaleźć przy tzw. „dmuchańcach”: na zjeżdżalni, w zamku z kulkami bądź trampolinie. Na każde dziecko czekał słodki poczęstunek. Podczas zabawy zostały również ogłoszone wyniki konkursu na ilustrację ulubionej książki. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Dodano: 8 czerwca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.