Dzień Europy na Ukrainie

W dniach 17-20 maja br. przedstawiciele rady gminy Długołęka: P. Urszula Zalewska i P. Jolanta Wołowiec oraz pracownik wydziału pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych i współpracy z zagranicą – P. Jarosław Dudek, uczestniczyli w spotkaniu w partnerskim mieście Sarny. Zaproszenie otrzymaliśmy w związku z obchodami „Dnia Europy”. Kulminacyjnym punktem wizyty była konferencja prasowa, podczas której P. Jarosław Dudek mógł podzielić się doświadczeniem w skutecznym ubieganiu się o dodatkowe środki finansowe, m.in. z Unii Europejskiej. Uroczystości towarzyszyły wystąpienia dotyczące Wspólnoty Europejskiej, wolnego rynku w obrębie Unii Europejskiej oraz zniesienia granic. Wydarzenia zakończono oficjalnym, uroczystym aktem wzniesienia flagi Unii Europejskiej na głównym placu w mieście Sarny, w którym uczestniczyli oprócz delegacji gminy Długołęka i przedstawicieli miasta Sarny, także konsul Unii Europejskiej na Ukrainie – P. Maria Jurikova oraz delegacja z Nowego Dworu Gdańskiego – drugiego miasta partnerskiego Sarn.

Dodano: 27 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.