Finał konkursu „O laur Sybilli”

 W ramach cyklu „Kulturalne czwartki” wczoraj w urzędzie gminy odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „O laur Sybilli” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, pod patronatem wójta Iwony Agnieszki Łebek.

W uroczystości wzięła udział ponad trzydziestoosobowa grupa uczestników i laureatów konkursu oraz miłośników poezji z Długołęki, Oleśnicy i innych miejscowości. Władze gminy reprezentowała wicewójt Ewelina Kolinko. Obecny na spotkaniu był także Mieczysław Orski, redaktor naczelny miesięcznika literackiego „Odra”, który był jednym z jurorów konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz urząd gminy. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz tomiki poezji ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Długołęce. Gospodarzem wieczoru był Paweł Kamiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Prezentacji nagrodzonych utworów dokonali sami autorzy oraz instruktorzy GOK: Weronika Maczuga i Grzegorz Zmarzły. Tło muzyczne zapewnił Beniamin Głuszek, instruktor gry na gitarze w GOK. Poza konkursem wystąpiła Julita Witek, laureatka Gminnego Konkursu Recytatorskiego w kategorii gimnazjów, która zaśpiewała piosenkę Ewy Demarczyk pt. „Groszki i róże” oraz Anna Niedział, która zaprezentowała wiersz poświęcony osobom niepełnosprawnym, autorstwa długołęckiej poetki. Imprezę zakończył minikoncert autorskich aranżacji standardów jazzowych w wykonaniu Beniamina Głuszka (gitara) i Mateusza Fedyszyna (instrumenty klawiszowe). 

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Magdalena Zaręba z Dobroszyc
II miejsce – Grzegorz Smoliński z Ciechowa
III miejsce – Regina Nowakowska z Warszawy
Wyróżnienie specjalne – Maria Pasowicz z Długołęki

Paweł Kamiński
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce
 

Dodano: 15 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.