Gmina aktywnych mieszkańców

Nic tak nie jednoczy ludzi, jak wspólna zabawa. W sobotę mieliśmy doskonały dowód na to, że nawet mimo kapryśnej pogody, mieszkańcy uwielbiają aktywnie uczestniczyć w uroczystościach, jakie przygotowują dla nich sołectwa.

Sobotnią wyprawę zaczęliśmy od Stępinia, gdzie odbyły się dożynki wiejskie, połączone z uroczystą mszą świętą, z okazji 60-lecia sprowadzenia obrazu Matki Boskiej Tuchowskiej. W ostatnim czasie ołtarz, który ozdabia lokalną parafię, musiał przejść renowację, która została częściowo sfinansowana przez Urząd Gminy w Długołęce. Podczas mszy, ks. Dariusz Filozof – proboszcz parafii w Stępinie – przypominał, że konserwacja zabytków gminnych jest bardzo ważna, ponieważ to one przypominają nam o tradycji i dorobku historycznym. Kolejnym punktem wycieczki była Brzezia Łąka. Przyjechaliśmy w samą porę, ponieważ właśnie rozpoczął się wcześniej zapowiadany przez panią sołtys, egzamin na Wieśniaka Brzeziołęckiego. Tytuł zaszczytny, ponieważ zabrania nazywania mieszkańców z najkrótszym stażem meldunkowym – „nowymi”. Od wczoraj to sami swoi – skakali na skakance w gumiakach, pluli pestkami, rzucali ziemniakami oraz przeciągali linę. Ostatnim punktem wycieczki była VI edycja Dni Kiełczowa. Tutaj również przyjechaliśmy w najlepszym momencie, ponieważ swój koncert miała właśnie gwiazda wieczoru – Conrado Yanez, znany z rozrywkowego programu Must Be The Music. Publiczność bawiła się przed sceną w rytm kultowych przebojów, ale również nieco dalej nikt nie mógł narzekać na nudę – dmuchańce, kucyki, stoiska z jedzeniem oraz liczne konkursy. Szkoda, że doba trwa zaledwie dwadzieścia cztery godziny i nie sposób znaleźć się w wielu miejscach jednocześnie. A bawiono się jeszcze przecież w Bielawie. Gratulujemy wszystkim sołectwom wspaniałej organizacji i pomysłowości, która została nagrodzona uśmiechem na twarzy wszystkich obecnych.

W poniedziałek zamieścimy na stronie galerię zdjęć ze wczorajszych zabaw w gminie, a już teraz kilka z nich możecie zobaczyć na naszym facebookowym profilu.
 

Dodano: 9 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.