Gmina Długołęka – gramy fair

Tytuł Gmina Fair Play to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w kraju. Otrzymują je samorządy, które nie tylko odznaczają się aktywnym pozyskiwaniem inwestorów, ale również dbają o potrzeby lokalnego biznesu, stale ulepszają infrastrukturę, promują pro-ekologiczne inwestycje, a także odznaczają się wysokim poziomem obsługi mieszkańców. Po raz kolejny w gronie laureatów znalazła się gmina Długołęka.

Konkurs „Gmina Fair Play” jest inicjatywą skierowaną do wszystkich gmin, które dbając o interesy społeczności lokalnych stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych. 

Kto może być Gminą Fair Play?

Jednym z głównych założeń konkursu "Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji" jest odnalezienie oraz wskazanie prężnych i zdeterminowanych gmin, odznaczających się innowacyjnymi oraz skutecznymi pomysłami na własny rozwój. Takie samorządy są miejscem, gdzie firmy mogą inwestować bez obaw, a sami przedsiębiorcy będą obsługiwani w przyjaznej atmosferze i będą mogli liczyć na pomoc oraz doradztwo ze strony pracowników urzędu. Udział w konkursie wspiera również rozwój kontaktów pomiędzy gminami, które mogą wymieniać informacje i sprawdzone sposoby np. na temat efektywnych metod promocji inwestycji.

Gmina Długołęka ponownie doceniona

W ciągu ostatnich lat Długołęka niemal rokrocznie znajduje się w gronie laureatów. Duża w tym zasługa wójta gminy Iwony Agnieszki Łebek, dla której działania wspierające przedsiębiorców są  kluczowe. – Współpraca gminy z lokalnymi przedsiębiorcami jest gwarancją tworzenia nowych miejsc pracy, a na tym powinno zależeć wszystkim samorządom. Przedsiębiorcy muszą się u nas czuć komfortowo, dlatego staramy się zapewnić im obsługę na najwyższym poziomie – mówi. Długołęka posiada naturalne walory miejsca przyjaznego inwestycji. Są nimi oczywiście położenie przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz bliskie sąsiedztwo Wrocławia. Jednak bez skutecznie podejmowanych działań, samo położenie nie wystarczy.

Co nam po tytule?

Jedną z najważniejszych korzyści wynikającą z udziału w konkursie „Gmina Fair Play” jest szeroka promocja i możliwość zaprezentowania dokonań gmin  na szerokim forum. Jak podkreślają laureaci tytuł i certyfikat jest dla samorządowców mobilizacją do stałego utrzymywania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych inwestorom. Dzięki udziałowi w konkursie, na podstawie badania losowo wybranych inwestorów (przedsiębiorców i osób prywatnych, którzy na terenie gminy zrealizowali bądź realizują inwestycje), gminy mają możliwość zapoznania się z ich oceną. Dzięki analizie benchmarkingowej, która jest opracowywana w oparciu o wyniki badań inwestorów i ocenę adytorów, gminy mogą wprowadzić niezbędne zmiany w procedurach i organizacji obsługi inwestorów oraz poznać własną pozycję w stosunku do innych gmin uczestniczących w programie.

Adrian Walczyk

Dodano: 30 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.