Gmina Długołęka markowym samorządem

 Gmina Długołęka zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Markowy Samorząd". W naszej kategorii ustąpiliśmy miejsca tylko gminie Tarnowo-Podgórne. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 700 samorządów z całej Polski. 

Ideą konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie tych jednostek samorządu terytorialnego, którym udało się wypracować własną markę, rozwijać ją i konsekwentnie budować dobry wizerunek swojego regionu. Pod uwagę brano dynamiczny rozwój i dobre wskaźniki ekonomiczne.

Po co samorządom potrzebna jest marka? Wg Olgierda Dziekońskiego, sekretarza stanu w kancelraii prezydenta RP, samorządy powinny być dziś porównywalen do korporacji w kontekście działań ekonomicznych oraz kontaktów wewnętrznych i zewnętrznych, polityki informacyjnej oraz kadrowej.Jak powiedział, problemem jest nie tyle sposób i skuteczność zapewnienia usług publicznych, ile przede wszystkim kreowanie możliwości rozwoju lokalnej samorządności. – To inwestorzy budują domy, miejsca pracy, centra handlowe – gospodarkę. Jak mamy przyciągnąć inwestorów w warunkach nie zawsze czytelnej konkurencji? Decyzja inwestycyjna nie jest związana wyłącznie z rachunkiem ekonomicznym. Z reguły jest podejmowana w warunkach niepewności ekonomicznej, niepewności finansowej, niepewności regulacyjnej. Dlatego też musi być oparta na zaufaniu – tłumaczył minister Dziekoński. – Musimy więc budować zaufanie inwestorów do nas, do samorządów, właśnie przez budowanie marki – marki wiarygodności, rzetelności, przyzwoitości, przewidywalności – podsumował minister.

Laureaci konkursu:

Kategoria: Gmina Wiejska

I Gmina Tarnowo Podgórne
II Gmina Długołęka
III Gmina Ciasna
Wyróżnienie Gmina Morawica

Kategoria : Gmina Miejsko – Wiejska

I Gmina Stronie Śląskie
II Gmina Pobiedziska
III Gmina Kórnik

Kategoria: Gmina miejska (łącznie z miastami na prawach powiatu)

I Miasto Poznań
II Miasto Rzeszów
III Miasto Puławy

Kategoria: Powiat ziemski

I Powiat Łęczyński
II Powiat Toruński
III Powiat Chrzanowski

Kategoria: Województwo Samorządowe

I Województwo Lubuskie
II Województwo Małopolskie

Dodano: 7 czerwca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.