Gmina Długołęka na 7. miejscu wśród miast i gmin, do których najchętniej przeprowadzają się Polacy

Gmina Długołęka jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc, w których osiedlają się nowi mieszkańcy. Nie tylko w skali Dolnego Śląska, ale całej Polski. Potwierdza to najnowszy ranking opublikowany przez portal TuWartoMieszkac.pl. Gmina Długołęka zajęła w nim 7. miejsce, tuż za takimi miastami jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk.Ranking został opracowany na podstawie ostatnich danych GUS, dotyczących migracji we wszystkich polskich gminach (dane za I półrocze 2020 r.). Autorzy zestawienia uwzględnili saldo migracji, czyli różnicę między liczbą przeprowadzających się do danego miasta/gminy a liczbą osób wyprowadzających z niego. – Czyli od liczby osób przeprowadzających się do jakiegoś miasta/gminy odejmowaliśmy liczbę ludzi, którzy z niego się wyprowadzili – wyjaśniają.

Więcej informacji i ranking znajdziecie Państwo tutaj: Tu Warto Mieszkać » Dokąd Polacy najchętniej się przeprowadzają – ranking (tuwartomieszkac.pl)

Jak wynika ze statystyk Urzędu Gminy w Długołęce, od 2018 roku liczba osób zameldowanych wzrosła o ponad 3,5 tysiąca. W rzeczywistości mieszkańców przybyło jeszcze więcej, bo nie wszyscy po przeprowadzce zmieniają meldunek. O tym, dlaczego warto tak zrobić, pisaliśmy tutaj: http://gmina.dlugoleka.pl/rozlicz-pit-w-dlugolece.

Dodano: 9 kwietnia, 2021

Komentarze

Komentowanie wyłączone.