Gmina Długołęka rozgrzeje maratończyków!

W kalendarzu każdego biegacza na pewno odnotowana jest data wrocławskiego maratonu. Warto dopisać sobie w nim 8 września, bo właśnie wtedy otwieramy ścieżkę biegową w parku Szczodre. Trasa będzie miała 4350 metrów i poprowadzi wokół malowniczych stawów, pod bujną roślinnością oraz wzdłuż rozległych łąk. W biegu otwarcia do pokonania będą dwie pętle. Szykuje się niezły cross!

Największym atutem ścieżki będą wysokie drzewa na całej długości trasy, chroniące przed słońcem i silnym wiatrem, a także oznakowanie każdego kilometra i kierunku biegu, co ułatwi orientację w terenie oraz umożliwi mierzenie tempa biegu. Usytuowanie trasy w zalesionym obszarze wiąże się bezpośrednio z crossowymi warunkami. Bieg otwarcia zaplanowany jest na 8 września, czyli na tydzień przed wrocławskim maratonem. Udział w nich będzie na pewno świetną rozgrzewką. Zapisy są już dostępne tutaj. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9:00 do 10:30. O 10:40 zaczniemy wielką rozgrzewkę, a o 11 wystartujemy w biegu główym. Do pokonania będą dwie pętle po 4350 metrów. Bez względu na wynik, na każdego uczestnika będą czekać pamiątkowe medale od wójta gminy oraz partnera akcji – Radia Wrocław. O 12:20 swoje siły będą mogli sprawdzić również najmłodsi w tradcyjnym Biegu Krasnala. Ścieżka w parku Szczodre będzie do waszej dyspozycji przez cały rok – w końcu cała akcja nazywa się "Żebyś biegał na cały rock".

Regulamin biegu

Adrian Walczyk

Dodano: 23 sierpnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.