Gmina Długołęka w Unii Europejskiej

Za nami III konferencja z cyklu „Gmina Długołęka w Unii Europejskiej”.

W sali obrad, po raz kolejny wypełnionej zaproszonymi gośćmi: radnymi, sołtysami, przedstawicielami szkół, młodzieżą szkolną, mieszkańcami gminy, mieliśmy okazję poznać plany finansowe Komisji Europejskiej na lata 2014-2020. Pan Rafał Szyndlauer z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu, przedstawił wielkość budżetu ze środków Unii Europejskiej dla Polski oraz omówił podział funduszy na regiony i programy krajowe.

Tradycyjnie zostały omówione projekty realizowane i dofinansowane w gminie w roku 2013 oraz jako doświadczenie z obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej m.in. został podsumowany projekt pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Długołęka, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przy tej okazji zastępca wójta – Pani Halina Szydłowska, w imieniu wójta gminy Długołęka, uroczyście wręczyła podziękowania i upominki szkolnym koordynatorom za zaangażowanie i rzetelną współpracę przy realizacji powyższego projektu. Na zakończenie konferencji przedstawiciel Stowarzyszenia Semper Avanti – Pan Dariusz Feliniak zaprezentował efekty realizacji projektu „Ścieżki rowerowe okiem kamery”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Osi 4 Leader „Małe projekty” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Podczas pokazu dwóch filmów nakręconych przez dzieci z terenu naszej gminy, zgromadzeni goście, udali się na wycieczkę po gminie, zieloną i czerwoną ścieżką rowerową.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i z niecierpliwością oczkujemy na nową perspektywę finansową, aby móc z państwem podzielić się kolejnymi doświadczeniami związanymi z realizacją projektów.

Gmina Długołęka w Unii Europejskiej – Galeria

Dodano: 18 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.