Gmina Długołęka w Unii Europejskiej – to już 10 lat

Przepisem na sukces wójta gminy Długołęka – Iwony Agnieszki Łebek w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, jest próba walki o każdą złotówkę. Wszelkie możliwości aplikowania o fundusze, są wnikliwie analizowane przez urzędników, a pojawiające się szanse, zawsze przekładają się na nowe wnioski o dofinansowanie.

Ostatnia dekada to okres znaczącego rozwoju gminy. Zrealizowaliśmy wielomilionowe inwestycje przy dużym udziale środków krajowych oraz Unii Europejskiej. Wybudowaliśmy m.in. dwie strategiczne oczyszczalnie, wiele kilometrów sieci kanalizacyjnej i drogowej, pierwszy publiczny żłobek i nowy budynek przedszkola w Długołęce, rozbudowaliśmy infrastrukturę sportową.
Gmina rozwijała się także dzięki realizacji mniejszych pod względem rzeczowo-finansowym, ale równie ważnych dla społeczeństwa projektów takich, jak m.in. remonty świetlic wiejskich, rewitalizacja terenów rekreacyjno-sportowych czy budowa siłowni napowietrznych i placów zabaw. 
Oprócz zadań inwestycyjnych realizujemy także projekty społeczne, skierowane do różnych grup. Pozyskane środki finansowe wspierają dzieci i ich rodziców, nauczycieli, uczniów, bazę dydaktyczną placówek na każdym etapie edukacji, począwszy od opieki nad dziećmi w żłobku, po realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych na poziomie liceum ogólnokształcącego.
Łącznie od roku 2004 zostało opracowanych i złożonych ok. 150 wniosków o dofinansowanie projektów, które uzyskały decyzje pozytywne.

Całkowita wartość przyznanych dotacji w okresie 2004-2013 to ponad 41 milionów złotych.

Z okazji jubileuszu 10-lecia Polski w Unii Europejskiej zachęcamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich (1-11 maja 2014 r.) organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Więcej informacji na stronie www.10latwUE.pl

Dodano: 29 kwietnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.