Gmina Długołęka w Unii Europejskiej

23 października br. w sali obrad Urzędu Gminy Długołęka, już po raz czwarty odbyła się Konferencja Europejska z cyklu „Gmina Długołęka w Unii Europejskiej”.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: radni, sołtysi, przedstawiciele szkół, jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele firm oraz delegacja z partnerskiej gminy Fossano z Włoch.
Tradycyjne zostały zaprezentowane projekty realizowane i dofinansowane w gminie Długołęka, tym razem w latach 2011-2014, współpraca zagraniczna gminy, a także zasady przyznawania dotacji.
Ponadto podczas konferencji swoje dokonania w zakresie pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych zaprezentowali przedstawiciele: firmy Clarena, Zespołu Szkół w Siedlcu, a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długołęce. Przedstawiciel Konsorcjum „Monviso Solidale”- Ivano Bresciano z gminy Fossano zaprezentował projekt „Role i zawody społeczne”, jako przykład realizacji przedsięwzięcia partnerskiego dotyczącego wymiany dobrych praktyk w zakresie pomocy społecznej.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach tematy związane z pozyskiwaniem zewnętrznych środków będą nadal cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Gmina Długołęka w Unii Europejskiej – galeria

Dodano: 28 października, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.