Gmina Długołęka wśród nagrodzonych w Sportowym Turnieju Miast i Wsi

W dniu 22 września w Piotrowicach woj. dolnośląskie odbyło się podsumowanie XVIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin – 2012 rozgrywanego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem XVIII turnieju, który corocznie odbywa się od 26 maja do 1 czerwca, jest Ministerstwo Sportu i Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.
W tej edycji nasza gmina została sklasyfikowana na 5 miejscu w Polsce i 1 w woj. dolnośląskim wśród miast i gmin mających od 15 do 40 tys. mieszkańców.
Krajowa Komisja Sportu dla Wszystkich do klasyfikacji miast i gmin brała pod uwagę: ilość obiektów sportowych, środki finansowe przyznane na sport, ilość imprez sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ilość osób zaangażowanych w organizację i udział rekreacji fizycznej.
Naszą gminę na podsumowaniu reprezentowała wicewójt gminy pani Beata Łabaczuk, która z rąk organizatorów odebrała nagrody w postaci pucharu i dyplomu. Dodatkowo Ministerstwo sportu przyznało Gminie Długołęka 4000 zł. na zakup sprzętu sportowego.
Był to trzeci udział naszej gminy w tym turnieju. W roku 2010 zajęliśmy 26 miejsce, a w roku 2011 miejsce 10.

Marian Pyzałka
Specjalista ds. sportu

Dodano: 27 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.