Gmina hodowców koni

70 koni w 50 zaprzęgach będzie rywalizowało ze sobą podczas Ogólnopolskich Zawodów w Powożeniu, które odbędą się w dniach 27-29 lipca w Siedlcu Trzebnickim. Impreza ta odbędzie się już po raz 11 i jest ostatnią szansą zdobycia punktów w rankingu, przed Mistrzostwami Polski. W imprezie będzie uczestniczył wicemistrz świata w powożeniu z 2010 roku zawody odbywają się co dwa lata) – Bartłomiej Kwiatek. Organizatorem imprezy jest prezes Klubu Jeździeckiego Siwek prof. Andrzej Lange, słynny transplantolog i jednocześnie wielki miłośnik koni.

– Z Gminy Długołęka pochodzi największa liczba koni Śląskich – mówi Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka i współorganizator imprezy – Jesteśmy największym ośrodkiem jeździeckim w kraju, mamy aż 8 krytych ujeżdżalni – najwięcej w Polsce. Liczymy, że dzięki takim imprezom uda nam się zarazić końmi jeszcze większą liczbę hodowców.

Zawody odbywają się przez 3 dni. Konie zagrywane są wklasach L1, L2, N1, N2, C1 i C2. Organizatorzy planują udział 50 zaprzęgów i 70 koni. W planie zawodów znajduje się m.in. czworobok ujeżdżeniowy, cross maraton oraz próba zręcznościową. Ponadto dla miłośników koni i widzów przewidzianoszereg atrakcji takich jak stoiska ze sprzętem jeździeckim, oraz sprzętem rolniczym.

Co warto zobaczyć? W piątek o godz. 10 rozpoczną się zawody w powożeniu, w sobotę o 10. zaplanowany jest bardzo widowiskowy maraton konny, a w niedzielę od 10 zawodnicy będą oceniani pod katem zręczności powożenia.

Fot. Archiwum SKJ "Siwek"

Dodano: 26 lipca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.