Gminne święto plonów w Łozinie

27 sierpnia przeniesiemy się w iście wiejskie klimaty za sprawą święta plonów, które w tym roku odbędzie się w Łozinie.

Dożynki Gminy Długołęka to wieloletnia tradycja w naszej gminie, kultywująca wiejskie zwyczaje, promująca pracę rolników, nagradzająca mieszkańców wsi za ich kreatywność oraz umiejętności i bawiąca – dzięki muzyce, animacjom i konkursom. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.45 korowodem wieńców dożynkowych, które reprezentacje wsi przygotowują wiele tygodni wcześniej. Ich wysiłek i talent są zawsze nagradzane – w tym roku komisja również wybierze najpiękniejsze dzieła. O godz. 13 wikariusz generalny ks. Adam Łuźniak odprawi mszę świętą. Modlitwa na świeżym powietrzu, w tak wyjątkowym otoczeniu, to będzie duże przeżycie – kto nie miał jeszcze okazji uczestniczyć w polowym nabożeństwie, będzie miał idealną ku temu okazję.

Atrakcji bez liku

Na terenie boiska w Łozinie staną stoiska wsi i Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie będzie można podziwiać ich wystrój – najciekawsze aranżacje również zostaną docenione i skosztować domowych przysmaków. Nie zabraknie oczywiście typowo handlowych stoisk, gdzie będzie można kupić miód, rękodzieło, zabawki, kosmetyki, biżuterię i inne atrakcyjne produkty. Na specjalnie wydzielonym terenie odbędzie się turniej wsi, w którym wezmą udział kilkuosobowe reprezentacje naszych gminnych wsi. – To z pewnością będzie atrakcja zarówno dla samych zawodników, jak i dla kibiców, gdyż konkurencje, które przygotowaliśmy, są bardzo zabawne – zapowiada Anna Chomicka, kierownik wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą. Dzieci mogą liczyć na dmuchany plac zabaw, na którym wyszaleją się do woli. Nie lada gratką będzie przejażdżka darmową kolejką, która będzie kursować non stop, dowożąc kolejnych mieszkańców gminy i okolic na miejsce wydarzenia (rozkład jazdy znajduje się na facebook.com/wdlugolece).

Muzyka, taniec i śpiew

Po nabożeństwie na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Długołęka, Zespół Ludowy „Lejwoda” oraz gościnnie Zespół Ludowy „Ale Babki” z Czeszowa. O godz. 16.30 na scenie zobaczymy zespół disco polo Voyage, który znany jest z przeboju sprzed lat „Polskie dziewczyny”. Liczymy na to, że usłyszymy go w Łozinie a grupa muzyków porwie nas do tańca i wspólnego śpiewania.

Te same oczekiwania mamy w stosunku do głównej gwiazdy muzycznej, którą będzie zespół Boney M. z Sheylą Bonnick na czele. Ta znana wszystkim zachodnioniemiecka grupa grająca disco, euro disco, dance i eurodance, wystąpi o godz. 18.

Dwie godziny później rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do północy. W międzyczasie, o godz. 22 będziemy świadkami pięknego pokazu fajerwerków. – Mam nadzieję, że licznie przybędą Państwo na nasze gminne dożynki. Pracujemy w pocie czoła, by sprostać Waszym oczekiwaniom a przede wszystkim, by poczuli Państwo tę wyjątkowo sielską atmosferę, wrócili do wspomnień i kultywowali tradycje dożynkowe – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek. – Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz całego regionu wrocławskiego. Dożynki gminne są raz w roku, dlatego warto tu być – dodaje.

Sponsor główny

Sponsorem wydarzenia jest również Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. www.gaz-system.pl  

 

Dodano: 3 sierpnia, 2017

Komentarze

Komentowanie wyłączone.