Gminny Dzień Kobiet 2012

W ubiegłą sobotę 10 marca w Urzędzie Gminy odbył się Gminny Dzień Kobiet – dedykowany wszystkim mieszkankom naszej gminy. Zainteresowanie tym wydarzeniem okazało się ogromne, w związku z czym cały urząd wypełniony został po brzegi – z czego bardzo się cieszymy.

Tradycyjnie już podczas imprezy można było skorzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych oraz wizażu. Panie przygotowywały wspaniałe fryzury, manicure w najmodniejszych kolorach, doradzały również jak dostosować naszą garderobę do figury i przyjaznej nam palety kolorów oraz udzielały porad dietetycznych. Uczestniczki mogły skorzystać także z relaksacyjnych masaży i zabiegów kosmetycznych, a po wszystkich tych przyjemnościach udać się na stoiska z kosmetykami czy też z biżuterią.

Ponieważ w zdrowym ciele zdrowy duch przygotowaliśmy dla uczestniczek imprezy możliwość konsultacji z pracownikami Centrum Sportów Siłowych Długołęka, a także instruktorów jogi i nordic walkingu z Przychodni PRO Semilia. Co więcej można było uzyskać darmowe wejścia na takie zajęcia.

Dla Pań, przygotowanych było również mnóstwo atrakcji kulturalnych m.in. w kąciku literackim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną, gdzie odbywała się promocja najnowszej książki mieszkanki Długołęki – Pani Małgorzaty Zawady. W kąciku kulturalnym znaleźć można było oferty wrocławskich ośrodków kulturalnych w tym m.in. Teatru Współczesnego, Teatru Polskiego i Centrum Sztuki Impart. Darmowe wejścia na spektakle tych właśnie ośrodków wygrać można było w loterii zorganizowanej przez Gminę. Prezentowana była także twórczość naszych lokalnych artystek w zakątku rękodzieło. Dodatkową atrakcją było również stoisko dekoratora wnętrz oraz stoisko wróżki.

Interesującym punktem imprezy było spotkanie inspirujące z kobietami sukcesu, podczas którego gościliśmy Wicewojewodę Dolnośląskiego – Panię Ewę Mańkowską, dziennikarkę i Radną Miasta Wrocław – Katarzynę Obarę-Kowalską, Panią Agatę Sławin – prowadzącą Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kiełczowie oraz Wójta Gminy Długołęka – Panią Iwonę Agnieszkę Łebek. Panie dyskutowały na temat sytuacji współczesnej kobiety i życia w rodzinie, opowiadały o swoich prywatnych pasjach, sposobach na relaks i swoich receptach na zdrowie i urodę, a także o tym w jakich sposób udaje im się godzić życie zawodowe z prywatnym oraz o tym czy bycie kobietą ułatwia im czy też przeszkadza w działalności zawodowej.

Nie zapomnieliśmy również o mamach, które mogły przyprowadzić ze sobą swoje pociechy. Dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy pokój zabaw, gdzie pod opieką wolontariuszek z Gimnazjum w Długołęce, mogły spędzić ciekawie czas.

W trakcie imprezy odbyły się również losowania bardzo atrakcyjnych nagród.

Obejrzyj film autorstwa ArtMovie, udostępniony dzięki uprzejmości informatorgminny.com

Dodano: 12 marca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.