Gminny Dzień Kobiet

Już niebawem Borowa zamieni się w prawdziwe miasto kobiet. 9 marca w tamtejszym gimnazjum odbędzie się kolejna edycja Gminnego Dnia Kobiet, połączona z pierwszym gminnym forum.

Motywem przewodnim święta wszystkich pań będzie hasło „Gmina zdrowych kobiet”. W pobliskiej przychodni rodzinnej „Donmed” mieszkanki będą mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne oraz wziąć udział w kursie samobadania piersi. Na parkingu przed gimnazjum będzie z kolei stał mammobus, w którym panie między 50. a 69. rokiem będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. 
Finałem akcji będzie pierwsze forum, podczas którego odbędą się prelekcje medyczne. Mieszkanki wysłuchają z ust onkologa, ginekologa oraz dietetyka porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej. W spotkaniu wezmą również udział amazonki, czyli panie, które doświadczyły choroby raka piersi. – Choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest najważniejsze, niestety w dalszym ciągu większość z nas nie dba o nie należycie. Postanowiliśmy przy okazji gminnego święta kobiet położyć duży nacisk na temat profilaktyki zdrowotnej i umożliwić paniom skorzystanie z bezpłatnych badań. Mam nadzieję, że dzięki stałemu zwiększaniu świadomości występujących zagrożeń dla zdrowia, wyeliminujemy choć niektóre z nich – mówi Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka, która już teraz zaprasza wszystkie panie do Borowej. 

Z okazji święta kobiet przygotowaliśmy dla was, drogie panie, gros atrakcji. Będziecie mogły m.in. bezpłatnie skorzystać z zabiegów upiększających oraz usług wróżki, poćwiczyć ruszanie na placu manewrowym z instruktorem jazdy Autofan, zobaczyć pokaz mody casualowej oraz ślubnej i wziąć udział w mini kursie zumby, czy tańca towarzyskiego. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich mam. Na wasze pociechy będzie czekać kącik dla dzieci. Poza malowankami i zabawami z animatorem najmłodsi będą mogli również skorzystać z nowego zakupu Gminnego Ośrodka Kultury – konsoli Xbox z sensorem ruchu kinect. 
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13:00, natomiast początek forum planowany jest na 18:00. Warto zarezerwować czas już dzisiaj!

Adrian Walczyk
 

Dodano: 28 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.