Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie znów można było poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowano Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który ma bogatą historię i na stałe wpisał się w harmonogram gminnych imprez, a z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie z sześciu gminnych szkół. Komisja konkursowa w składzie: wicewójt Ewelina Kolinko, Grażyna Zbrożyna-Kubicza, Marianna Piecha, przyznała ex aeqvo pierwsze miejsce Laurze Kurek ze szkoły w Borowej za utwór „Całą noc padał śnieg” i Helenie Gądek z Kiełczowa za wykonanie kolędy „Gdy Śliczna Panna”. Drugie miejsca zajęły: Kamila Florek (Długołęka) w utworze „Maleńka miłość” oraz duet Alicja Kaszewska – Karolina Reczka (Szczodre) za interpretację „Jest taki dzień”. Pozostali wykonawcy z Siedlca i Mirkowa otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyróżnienia. W przerwie konkursu uczniowie kółka teatralnego z Kiełczowa prowadzonego przez panią Edytę Matuszczyk odegrali pantomimę pt. „W drodze do Jezusa”. – Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ma już bogatą historię, organizowany jest od 2007 roku. Dzieci mają możliwość prezentacji swoich talentów, budują tożsamość, kultywują tradycje świąteczne. To ważne – podsumowała występy dyrektor szkoły w Kiełczowie Joanna Lejza.

Dodano: 18 stycznia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.