Gminny Konkurs Ortograficzny

Za nami I Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie ośmiu szkół podstawowych zmierzyli się wczoraj z łamigłówkami, jakie serwuje nam język ojczysty. Wyniki testów jasno pokazują, że nie straszne są młodym ludziom gżegżółki, ani chrząszcze w Szczebrzeszynie. Choć wyróżnione zostały trzy szkoły, zwycięzcami mogą czuć się wszyscy.

Główną ideą konkursu jest utrwalenie zasad poprawnej pisowni wyrazów w języku polskim poprzez gry i zabawy. Organizatorem pierwszej edycji była dyrektor zespołu szkół w Siedlcu Maria Biegańska, natomiast honorywm patronatem konkurs objęła wójt gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek. Uczniowie podzieleni na dziewięć zespołów rozwiązywali różne zagadki językowe, wśród których dominowały głoski miękkie. Momentem, który zawsze wywołuje największe emocje jest ogłoszenie wyników. W myśl idei, że wszyscy są zwycięzcami, każda drużyna została wyróżniona, a każdy uczeń dostał imienny dyplom i upominek ufundowany przez Urząd Gminy Długołęka oraz radę rodziców z zespołu szkół w Siedlcu. W tym roku najlepszą znajomością zasad ortografii poszczycić się mogą uczniowie z Kiełczowa oraz ze Szczodrego.

Szkoła Podstawowa w Kiełczowie: Kalina Węgrzyn, Wiktoria Owcarz, Zuzanna Mirecka
Szkoła Podstawowa w Szczodrem: Krzysztof Będkowski, Kamila Jaśkiewicz, Magdalena Lemiech
Szkoła Podstawowa w Kiełczowie: Maciej Skrzypek, Kacper Gnutek, Maciej Marciniec

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w drugiej edycji.

Adrian Walczyk
Małgorzat Chojnacka – koordynator konkursu

Dodano: 27 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.