Gminny Konkurs Recytatorski w Borowej

Za nami kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Tradycyjnie gospodarzem konkursu była szkoła podstawowa w Borowej, a uczestnikami uczniowie klas IV-VI. Pięcioro z nich będzie reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym.

W konkursie wzięło udział 25. zwycięzców eliminacji ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Długołęka. Uczniowie prezentowali utwory poetyckie oraz fragmenty prozy w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej. Jurorzy w składzie: Grażyna Zbrożyna-Kubicza (inicjator konkursu), Ewa Bubień (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej), Urszula Zalewska (przewodnicząca komisji oświaty) oraz Paweł Kamiński (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury), oceniali dobór repertuaru, dykcję, interpretację wiersza oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych naradach, komisja zadecydowała, że w dalszym etapie – powiatowym konkursie recytatorskim – reprezentantami gminy będą: Patryk Słota (Borowa), Nikola Franieczek (Łozina), Kamila Florek (Długołęka), Dawid Kordys (Kiełczów) oraz Justyna Sobieska (Siedlec). Wyróżnienia powędrowały do rąk Oliwii Dróżdż (Mirków), Justyny Woźnicy (Łozina) oraz Magdaleny Wasek (Borowa). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Dyrektor szkoły podstawowej Bernarda Sieczka złożyła uczniom oficjalne gratulacje za ogromną wrażliwość, wkład pracy i dostarczenie słuchaczom niezapomnianych wrażeń. 

Etap powiatowy odbędzie się 20 kwietnia we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, a w Borowej spotkamy się w przyszłym roku

Dziękujemy pani Katarzynie Miaśkiewicz-Bulandzie za nadesłanie materiałów nt. konkursu.

Adrian Walczyk

Dodano: 2 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.