Gospel w Łozinie

Koncertowa jesień trwa w najlepsze – poezja śpiewana w kościele w Długołęce,  Koncerty Ziemi Wrocławskiej w Mirkowie, teraz czas na gospel songs w Łozinie. W najbliższą niedzię w kościele pw. Wzniebowzięcia NMP będziemy mogli posłuchać recitalu Ewy Urygi. Początek o godz. 19. 

INFORMACJE O ARTYSTCE:

Ewa Uryga to polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Nagrała pięć albumów autorskich. Za jedną z najlepszych wokalistek uznały ją magazyny: "Jazz Forum" i "Twój Blues".
Jest laureatką ogólnopolskich festiwali m.in. „Opole 80” (w koncercie Debiuty III nagroda), „Zielona Góra 79” (wyróżnienie), „Zielona Góra 80” (Srebrny Samowar), II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także II nagrody na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. W czerwcu 1999 roku wzięła udział w konkursie „Premiery” w Opolu w duecie z Januszem Szromem (IV miejsce). Występowała na festiwalach jazzowych: Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting, Jazz Fair oraz w musicalach "Chicago" i "Zorba" wystawionych w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. W 2009 r. nagrała kolejną płytę pt. "Jedno spojrzenie" z udziałem Andrzeja Lamperta, Janusza Szroma, Zbigniewa Wodeckiego i orkiestry symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej.  (źródło: wikipedia)

Dodano: 3 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.