Gotowi do startu? START

Za nami weekend pełen sportowych emocji – zarówno tych na piłkarskich boiskach, jak i na ulicach Długołęki, gdzie po raz VIII odbył się coroczny bieg o puchar wójta. Mimo niesprzyjającej pogody, na lini startu pojawiło się ponad stu zawodników z całej Polski, a nawet z zagranicy. Ciemnych chmur nie przestraszyły się również dzieci, które tłumnie wzięły udział w biegach krótkodystansowych.

Zwycięzcą biegu głównego na 5 km po raz kolejny został Sergiej Rybak z Ukrainy, który już na samym początku urwał się pozostałym zawodnikom i nie oddał prowadzenia do samego końca. Linię mety przekroczył czasem 17:21:20 (rekord świata należy do Kenenisa Bekele 12:37:35). Drugi był Grzegorz Gronostaj, a trzeci Kamil Karbowiak. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Gocha z czasem 24:10:50. Poza pierwszymi trójkami puchary odebrali również najszybsi mieszkańcy gminy Długołęka – Katarzyna Obstój oraz Marcin Nikonor. Dla wszystkich uczestników przygotowano regenracyjny posiłek oraz pamiątkowe medale, które wręczała przebiegającym linię mety wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek – honorowy patron imprezy. 

Poza rywalizacją sportową najważniejsza była oczywiście dobra zabawa, a tę zapewniły dodatkowo: pokaz zumby, zawody strongmenów oraz dmuchańce dla najmłodszych uczestników imprezy. To wszystko sprawiło, że nawet ciemne chmury nie były w stanie przeszkodzić organizatorom w przygotowaniu świetnej inicjatywy, która na stałe wpisała się do naszego kalendarza.

Obszerna galeria zdjęć z biegu głównego oraz z biegu dzieci dostępna jest na profilu Gmina Długołęka na Facebooku

Adrian Walczyk

Dodano: 27 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.