Hokeistki z Łoziny znowu najlepsze!

 Hokeistki UKS Orient II Łozina pod wodzą Tadeusza Marca po raz kolejny sięgnęły po najwyższe trofeum. Na XVIII międzynarodowym turnieju w Rogowie (woj. kujawsko-pomorskie) zajęły pierwsze miejsce, pokonując w finale Torunianki. 

Tegoroczne rozgrywki były międzynarodowe tylko z nazwy. Z turnieju w ostatniej chwili wycofały się reprezentacje Litwy i Słowacji. W sumie wystąpiło szesnaście drużyn podzielonych na dwie grupy. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Klub Orient II Łozina wystawił do rywalizacji dwie drużyny. Pierwszy zespół zajął pierwsze miejsce w grupie A, wygrywając wszystkie mecze, druga drużyna walcząca w grupie B zajęła trzecie miejsce i rywalizowała o miejsca 5-8.

W półfinale zawodniczki UKS ORIENT II Łozina zmierzyły się z drużyną Tarpany Gąsawa. Choć wynik 4:0 może sugerować łatwe zwycięstwo, nasze reprezentantki musiały się nieźle napocić, zanim wzniosły kije w górę na znak zwycięstwa. W drugim półfinale zmierzył się drużyny SP-3 Toruń i SP-85 Poznań i tu również byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Szalę zwycięstwa przechyliły Torunianki, wygrywając 3:2.

Finał pomiędzy UKS ORIENT II Łozina, a SP-3 Toruń należał do najbardziej zaciętych i wyrównanych pojedynków w całym turnieju. Prowadzenie w pierwszej połowie dla naszej drużyny z rzutu karnego uzyskała Justyna Woźnica, jednak hokeistki z miasta Kopernika zdołały wyrównać w drugiej połowie. Na 20 sekund przed końcem meczu rywalki miały jeszcze rzut karny, ale na nasze szczęście znakomitą interwencją wykazała się Karolina Stąśko. Mecz zakończył się remisem 1:1, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Nasze zawodniczki okazały się bezbłędne. Pewne strzały Justyny Woźnicy, Oli Kucharskiej i Darii Dolińskiej oraz znakomita dyspozycja Karoliny Stąśko dały upragnione zwycięstwo 3:2

Druga drużyna z Łoziny zajęła ostatecznie ósme miejsce.

Tabela końcowa turnieju:

1.UKS ORIENT II ŁOZINA 
2.SP- 3 TORUŃ
3.TARPANY GĄSAWA
4.SP-85 POZNAŃ I
5.LKS ROGOWO
6.SP- 25 POZNAŃ I
7.UKS KOZIKI ROGOWO
8. UKS ORIENT II ŁOZINA II
9.PKS STAŚ RYPIN
10. SP- 25 POZNAŃ II
11. SP-85 POZNAŃ II
12.UKS GLADIATORZY GOŚCIESZYN

Zwycięska drużyna Orientu II Łozina wystąpiła w składzie:
1. Justyna Woźnica – kapitan
2.Karolina Stąśko – bramkarz
3.Daria Dolińska
4. Aleksandra Kucharska (najlepsza zawodniczka turnieju)
5. Julia Kucharska
6. Nikola Franieczek

Druga drużyna Orient II Łozina wystąpiła w składzie:
1.Karolina Szymczak- kapitan
2.Nikola Krawczyk- bramkarz
3.Julia Rudkiewicz
4.Natalia Dejneka
5.Kinga Kopczyk
6.Kinga Stasiak

Adrian Walczyk (na podstawie informacji nadesłanej przez Romana Woźnicę)
fot. Karina Woźnica

Dodano: 3 czerwca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.