I TURNIEJ MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY DŁUGOŁĘKA

Dnia 19 maja br. w Publicznym Gimnazjum w Borowej odbył się charytatywny turniej piłki nożnej o "Puchar Wójta Gminy Długołęka". Organizatorem imprezy była Młodzieżowa Rada Gminy Długołęka. Nagrody w turnieju oraz poczęstunek zorganizowany dla przybyłych Gmin sfinansował Wójt Gminy Długołęka.
W zawodach wzięły udział Młodzieżowe Rady Miast i Gmin z Dolnego Śląska w tym: Żmigród, Prochowice, Oborniki Śląskie, Świdnica, Długołęka, Jaworzyna Śląska oraz Parlament Młodzieży Wrocławia. Głównym celem spotkania było zebranie jak największej ilości książek, które zostałyby przekazane miejscowej bibliotece. Po licznym przybyciu młodych radnych przydzielono drużyny do odpowiednich grup. Sędzią głównym zawodów był Jakub Lewalski. Rywalizację rozpoczął mecz Długołęki z Jaworzyną Śląską, który zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny gości. Kolejne starcia dostarczały kibicom coraz to większych emocji i zapewniały świetną zabawę. Nie obyło się bez mistrzowsko rozegranych akcji, ale także samobójczych golów i niegroźnych kontuzji. Pomimo tego wszyscy spędzali miło czas integrując się z innymi Młodzieżowymi Radami, oraz wymieniając się przy tym własnymi doświadczeniami. W czasie rozgrywek odbywał się również grill zorganizowany przed halą sportową. Po zakończeniu kwalifikacji do rundy finałowej z grupy A weszła drużyna Parlamentu Młodzieży Wrocławia oraz MRM Prochowic, natomiast z grupy B do finału dostał się zespół gospodarzy pokonując w rzutach karnych Jaworzynę Śląską. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezkompromisowym zwycięstwem Prochowic, zaś kolejne miejsca zajęli: II miejsce- Parlament Młodzieży Wrocławia, III miejsce- MRG Długołęka, IV miejsce- Jaworzyna Śl., V miejsce- Oborniki Śląskie, VI- miejsce Świdnica oraz VII miejsce- Żmigród. Tytuł Króla Strzelców otrzymał Sławomir Brol, który zdobył w sumie 8 bramek w turnieju. Nagrody oraz puchary w imieniu Wójta Gminy Długołęka wręczył Przewodniczący Rady Gminy Długołęka- Mirosław Duda.
 

Magdalena Dulnik-
Sekretarz MRG Długołęka

Dodano: 21 maja, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.