III Gminny Dzień Rodziny

Wojskowe manewry w parku w Szczodrem

3 czerwca rodziny z gminy Długołęka licznie zjawiły się w Szczodrem, aby wspólnie spędzić aktywny i interesujący dzień podczas III Gminnego Dnia Rodziny.

W tym dniu stworzyliśmy w parku w Szczodrem mini poligon wojskowy. Za pomocą rekonstrukcji wojskowej uczestnicy mogli zobaczyć prawdziwe pole bitwy z zainscenizowanym przejęciem do niewoli jeńców. Emocjonujące potyczki wzbudziły duże zainteresowanie widzów. – Najbardziej podobał mi się głośny wybuch z armaty – relacjonuje Karolinka, mieszkanka gminy. Po pokazie każdy mógł zajrzeć do obozu, wejść do namiotu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z legionistami Piłsudskiego. Tego dnia w parku można było spotkać też żołnierzy, z Jednostki Strzeleckiej 3026 z Wrocławia, którzy zaprezentowali prawdziwy sprzęt militarny. Pomysł ten przypadł do gustu zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom imprezy.

Gry i zabawy dla całych rodzin zjednoczyły mieszkańców gminy

W nawiązaniu do 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wszystkie przygotowane gry i zabawy miały zabarwienie historyczne. Podczas gry terenowej, dzieci za pomocą poszlak miały okazję odnaleźć „Tajemniczego Gościa”. Czterdziestu śmiałków stworzyło portret pamięciowy, na którym znalazł się sam marszałek Józef Piłsudski. Na scenie Stanisław Azerewicz wylosował 3 rysunki, które zostały wyróżnione. Były to prace: Karoliny Klecuń, Artura Osłońskiego i Alana Karpińskiego. Dzieci miały również okazję sprawdzić się wraz z rodzicami w trzeciej edycji Gminnego Turnieju Rodzin. Rozgrywki toczyły się pomiędzy czteroosobowymi drużynami. Wśród zadań zręcznościowych pojawiły się też zagadki sprawdzające wiedzę historyczną. – Przekazywaliśmy sobie piłki, które rzucaliśmy ustawieni w sztafecie i malowaliśmy wąsy Piłsudskiego – relacjonuje Tosia, jedna z uczestniczek gry. Emocjom nie było końca, bo o wygranej decydowała różnica jednego punktu! I miejsce zajęła brygada Smoka, II Brygada Erni, III Brygada Tosia Team, a IV Brygada Leniucha. Na gminnym stoisku uczestnicy mogli dostać biało- czerwone wiatraczki dla najmłodszych, zrobić zdjęcie w przygotowanej specjalnie na tę okazję fotościance i przy ręcznie zrobionym przez pracowników wydziału promocji czołgu. Wszyscy tego dnia chętnie brali udział w przygotowanych zabawach, a co więcej – przebrali się w barwy moro podkreślając tym samym charakter imprezy.

Scena należała do najmłodszych artystów

Na scenie podziwialiśmy również podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce, którzy dali popis swoich twórczych umiejętności. Obejrzeć mogliśmy morski spektakl zatytułowany „Tytanic” w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowego Teatru Pantomimy „ Team”, występ zespołu „O Matko i Córko”, pokaz tańca HIP-HOP, występ grup tańca nowoczesnego „PSOTA”, występ zespołu „BE FREE”. Usłyszeliśmy również wokalne dokonania uczestników warsztatów gitarowych. Pokazy na scenie uświetnił też występ Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Długołęka. Mogliśmy dowiedzieć się, jak można grać w zośkę podczas animacji przeprowadzonej przez duet Bag Brothers. Dla pragnących pogłębić tajniki tej zabawy, GOK zorganizował warsztaty szycia produktu. – To był dzień pełen emocji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były animacje dla całych rodzin, wspaniałe występy najmłodszych, darmowe warsztaty kreatywne, rekonstrukcja wojenna i kino w plenerze dla milusińskich. Mam nadzieję, że wszystkim zebranym podobało się nasze rodzinne wydarzenie – podsumowuje wójt gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek.

Dodano: 28 czerwca, 2018

Komentarze

Komentowanie wyłączone.