Informacja dla przedsiębiorców

Dolnośląska Zielona Dolina Sp z o.o., działającą przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, jest operatorem Programu „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia” i realizuje misję kompleksowego wsparcia lokalnej produkcji surowców i żywności na Dolnym Śląsku.

– Wspieramy dolnośląskich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej w dostosowaniu się do globalnego nurtu ekologicznych upraw, hodowli i produkcji żywności, a także w budowaniu rozpoznawalności regionalnych marek – mówi Alicja Kliber, manager ds. systemów certyfikacji. – Obecnie realizujemy projekt pn. „Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, poprzez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze małego przetwórstwa lokalnego lub w obszarze rozwoju zielonej gospodarki, w tym tworzenie nowych miejsc pracy”, finansowany z Programu w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – dodaje.

Program zakłada bezpłatną certyfikację i oznaczane znakiem towarowym Zielona Dolina Żywności i Zdrowia produktów z naszego regionu. Certyfikat o dużej rozpoznawalności jest gwarancją dla wszystkich konsumentów, że certyfikowany produkt pochodzi z lokalnego sektora rolno-spożywczego, charakteryzuje się niezmiennie wysokimi parametrami jakościowymi, wytwarzany jest na Dolnym Śląsku, z wykorzystaniem naturalnych surowców bądź swoistych technik lokalnych.

Zainteresowanych tematem przedsiębiorców z gminy Długołęka, zachęcamy do zapoznania się z poniższą grafiką.

Dodano: 21 lipca, 2020

Komentarze

Komentowanie wyłączone.