Informacja nt. Programu Profilaktyki Zdrowotnej w kierunku eliminacji zakażeń wirusem HPV

Uprzejmie informujemy, że w budżecie Gminy Długołęka na rok 2012 zostały zabezpieczone środki w wysokości 75 000 zł na realizację „Programu Profilaktyki Zdrowotnej w kierunku eliminacji zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dla Gminy Długołęka”. Jest to program realizowany po raz pierwszy w naszej Gminie i będzie realizowany również w latach następnych, w zależności od środków zabezpieczonych w budżecie Gminy. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji programu to kwiecień 2012 r. Szczepieniami zostaną objęte dziewczynki w wieku 13 lat, zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Długołęka, wg stanu na 15 stycznia bieżącego roku.

Dodano: 14 marca, 2012