Inwestycje 2014 – co nas czeka w nowym roku?

Nowy rok to nowe wyzwania. Gmina ma do zrealizowania nowe plany inwestycyjne. Na ostatniej sesji w 2013 roku radni zatwierdzili budżet, dając tym samym zielone światło na realizację kolejnych zadań.

Jednym z najważniejszych zadań w 2014 roku będzie rozbudowa szkoły podstawowej w Kiełczowie. Decyzja o rozpoczęciu inwestycji jest podyktowana w głównej mierze szybkim wzrostem liczby mieszkańców Kiełczowa. Prace rozpoczną się lada moment. Kolejnym ambitnym przedsięwzięciem będzie budowa dwóch świetlic wiejskich – w Godzieszowej i Stępinie. Według koncepcji projektowych oba budynki będą parterowe z salą główną wychodzącą na duży, zadaszony taras. W świetlicach znajdować się będą: za¬plecze socjalne, blok kuchenny oraz mała sala zebrań. Powierzchnia nowego budynku w Godzieszowej wynosić będzie 170,57 m², w Stępinie natomiast 209,89 m². – Świetlice wiejskie w tych miejscowościach to odpowiedź na potrzeby mieszkańców – mówi wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek. – Jestem pewna, że będą one miejscem wielu wydarzeń kulturalnych oraz, że przysłużą się mieszkańcom do organi¬zowania zebrań, a koła gospodyń wiejskich w końcu znajdą miejsce do wspólnych spotkań i gotowania – dodaje. W kolejnych latach gmina planuje wybudowanie kolejnych obiektów.

Inwestycje ruszają pełną parą

Na budowę dróg gmina przeznaczyła w tym roku 5,5 mln zł. Rozpoczęto już procedurę przetargową wyboru wykonawcy budowy ul. Borowej (II etap) w Wilczycach. Planuje się także budowę ul. Zachodniej w Długołęce oraz Leśnej i części Miodowej wraz z zarurowaniem rowu w Pasikurowicach. Roboty budowlane trwają już na ul. Wiśniowej w Mirkowie. – W najbliższych planach mamy wykonanie projektów budowy boiska wielofunkcyjnego w Szczodrem oraz budowy nowych dróg na terenie naszej gminy – mówi Katarzyna Wolicka, kierownik wydziału remontów i inwestycji. 2014 rok przynie¬sie również kontynuację zapoczątkowanego w roku ubiegłym programu estetyki wsi oraz utrzymania czystości i porządku w obrębie pasa drogowego. Na budowę nowych punktów świetlnych przeznaczonych w tym roku zostało 1,7 mln zł a na modernizację nawierzchni drogowych 4,5 mln zł. Priorytetowym zadaniem gminy jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej. W tym roku prace będą prowadzone w Bykowie.

Karolina Pietrzak

Dodano: 30 stycznia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.